Rafael dos Anjos vs. Kevin Lee walką wieczoru UFC on ESPN+ 9 w Rochester

Foto: UFC
Foto: UFC

Organizacja UFC oficjalnie potwierdziła, że walką wieczoru zaplanowanej na 18 maja gali UFC on ESPN+ 9 będzie pojedynek w kategorii półśredniej – Rafael dos Anjos (28-11) vs. Kevin Lee (17-4).

Dos Anjos to były mistrz kategorii lekkiej UFC. Tytuł zdobył po zwycięstwie nad Anthonym Pettisem (21-8). Brazylijczyk obronił go w starciu z Donaldem Cerrone (35-11, 1 N/C), jednak musiał uznać wyższość Eddiego Alvareza (29-6, 1 N/C). Po pewnym czasie w związku z problemami ze zdrowym wypełnieniem limitu wagi lekkiej przeniósł się do wyższej kategorii. Tu w pewnym momencie mógł się popisać serią trzech zwycięstw. Ostatnio zanotował jednak porażki ze ścisłą czołówką – w walce o pas tymczasowy z Colbym Covingtonem (14-1) oraz (jak się później okazało) przyszłym mistrzem Kamaru Usmanem (15-1).

Lee jak dotąd w UFC występował w kategorii lekkiej. Po serii 5 zwycięstw stanął przed szansą zdobycia pasa tymczasowego. Lepszy okazał się jednak wtedy Tony Ferguson (24-3). Po tej walce pokonał jeszcze Edsona Barbozę (20-6), jednak ostatnio przegrał z Alem Iaquintą (14-4-1) w walce wieczoru gali UFC on FOX 31. Teraz „The Motown Phenom” spróbuje swoich sił w kategorii półśredniej.