MMA PLBoksRadczenko chce rewanżu ze Szpilką: Tym razem wygram przed czasem!

Radczenko chce rewanżu ze Szpilką: Tym razem wygram przed czasem!

Sergiei Radczenko chce rewanżu z Arturem Szpilką! Ukrainiec wypowiedział się na temat potencjalnego drugiego starcia z Polakiem po ostatniej przegranej z Mateuszem Masternakiem.

Mateusz Masternak (41-5) w piątek dał prawdziwą lekcję boksu Sergiejowi Radczence (7-6) podczas gali Suzuki Boxing Night II. Polak pokonał Ukraińca wyraźną decyzją sędziów w stosunku 80-71, 79-72, 80-71.

Po tamtej walce, Radczenko zaapelował o rewanż ze Szpilką.

Radczenko chce rewanżu ze Szpilką: Tym razem wygram przed czasem!

Ukrainiec informacje na temat rewanżu ze Szpilką przekazał telewizji TVP Sport, która rozmawiała z pięściarzem po walce z Mateuszem Masternakiem. Radczenko przyznał, że na razie nie ma konkretów na temat tego rewanżowego starcia, ale zaznaczył, że bardzo na niego liczy:

“Każdy kto widział tę walkę wie, kto był lepszy i kto powinien wygrać. Ja chcę rewanżu, Szpilka też i mam nadzieję, że dojdzie do niego. Żadnej propozycji jeszcze nie dostałem, ale wiem, że Artur jest po operacji i pewnie jak już wróci do treningów, to pojawią się konkrety.

Życzę Arturowi dużo zdrowia, niech wraca jak najszybciej i dajmy ponownie kibicom tak dużo emocji jak w Łomży. Wierzę, że tym razem wygram przed czasem i nie dam sędziom okazji do kolejnej pomyłki.”

Szpilka z Radczenko walczył w marcu tego roku na gali bokserskiej w Łomży. Choć wygrał tamten pojedynek decyzją sędziów, to po takim rozstrzygnięciu przez punktujących pojawiła się wielka wrzawa w środowisku. Wszystko przez to, że większość obserwatorów widziała wygraną Radczenko w tamtej walce. Ukrainiec miał wyraźną przewagę nad Szpilką, ale sędziowie dali wygraną Polakowi.

Po tamtym pojedynku pozostał jednak niesmak i mówi się o rewanżu między Radczenko a Szpilką, do którego ma dojść w najbliższym czasie.

Zobacz także:

Artur Szpilka pogratulował Masternakowi wygranej nad Radczenko

Artur Szpilka za pomocą mediów społecznościowych pogratulował Mateuszowi Masternakowi jego wygranej nad Sergieiem Radczenko. “Szpila” wyraził uznanie do Masternaka na Twitterze.

Mateusz Masternak dał lekcję boksu Sergiejowi Radczence [WIDEO]

Mateusz Masternak (41-5) dał prawdziwą lekcję boksu Sergiejowi Radczence (7-6) podczas gali Suzuki Boxing Night II. Choć starcie odbyło się na zasadach zawodowych to nie zalicza się do zawodowego rekordu zawodników.