Putin wspiera Nurmagomedova w trudnych chwilach

Foto: businessinsider.com
Foto: businessinsider.com

Wciąż bardzo trudny okres w swoim życiu przechodzi Khabib Nurmagomedov (28-0), gdyż jego ojciec walczy o życie w szpitalu. W trudnych dniach zawodnikowi słowa wsparcia przesłał nawet prezydent Rosji – Władimir Putin.

Od kilkunastu dni ojciec Khabiba – Abdulmanap Nurmagomedov, zmaga się z dużymi problemami zdrowotnymi. Na początku maja 57-latek musiał przejść operację serca, która wynikała z powikłań po złym leczeniu w szpitalu w Machaczkale. Gdy wydawało się, że Abdulmanap wychodzi już na prostą, nagle pojawiło się u niego zakażenie koronawirusem, przez co na dziś jest on w stanie śpiączki farmakologicznej.

Starszy z rodu Nurmagomedovów jest dla Khabiba nie tylko bardzo ważny ze względu na ojcostwo. „Dagestański Orzeł” od początku swojej kariery trenuje bowiem z tatą, który doprowadził syna na szczyt wagi lekkiej UFC. Ponadto mistrz amerykańskiej federacji posiada jeden z najlepszych rekordów w historii MMA, wygrywając we wszystkich swoich 28 walkach.

W trudnej chwili dla Rosjanina ze wsparciem idzie wielu fanów. Słowa otuchy przesłał nawet Conor McGregor (22-4), będący na co dzień rywalem Dagestańczyka również w życiu prywatnym. Oprócz Irlandczyka posiadacz pasa kategorii do 70 kilogramów może także liczyć na pomoc od innych osób związanych z UFC.

Jak się okazuje, do zawodnika zadzwonił również prezydent Władimir Putin. Już od jakiegoś czasu wiadomo, iż Khabib ma znajomości na najwyższym szczeblu władzy, gdyż w internecie pojawiały się nagrania, na których Putin spotkał się z zawodnikiem. Taką informację mediom podał menadżer zawodnika – Ali Abdelaziz.

Prezydent kontaktował się z Khabibem kilkukrotnie. To pozwoliło poczuć się nam trochę pewniej, ale nadal wszystko pozostaje w rękach Allaha

– powiedział Abdelaziz.

Na razie nie wiadomo, jakie są rokowania dla starszego z rodu Nurmagomedovów. Aktualnie sytuacja jest bardzo trudna. Ponadto informacje w tej sprawie są dawkowane przez „Dagestańskiego Orła” i cały jego obóz.

Zobacz także:

Jotko pnie się w górę rankingu!

Polski zawodnik wagi średniej najgorszy okres w karierze ma zdecydowanie za sobą. Trzecie zwycięstwo z rzędu sprawiło, że zawodnik ponownie znalazł się w TOP 15 wagi średniej UFC.

Tyson prezentuje świetną formę

Mike Tyson wciąż mocno trenuje przed powrotem na ring. 53-latek zawstydziłby swoja sylwetką niejednego młodszego zawodnika boksu.

Kiedy kolejne UFC?

Na kolejną porcję MMA od amerykańskiego giganta nie będzie trzeba długo czekać. Następny event od UFC zaplanowano pod koniec maja.