MMA PLPunch DownPunchDown 5: Wielka gala slapfightingu już wkrótce we Wrocławiu

PunchDown 5: Wielka gala slapfightingu już wkrótce we Wrocławiu

Wielkimi krokami zbliża się 5. gala PunchDown, czyli Mistrzostw Slapfightingu. Już 22 października 16 potężnych zawodników zmierzy się w walce o nagrodę główną w wysokości 50 000 zł i tytuł nowego Mistrza PunchDown we wrocławskim klubie Studio P1 The Next Level.

PunchDown 5
Foto: PunchDown

PunchDown jest największą federacją slapfightingu na świecie, a samo wydarzenie, które wzbudza wiele emocji, z każdą edycją cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W trakcie zawodów uczestnicy rywalizują ze sobą w pojedynkach 1vs1 na uderzenia w policzek z otwartej dłoni. O wygranej decydują knock-out lub werdykt sędziowski. Założycielami i organizatorami gali są Jakub „Ptyś” Henke i Patryk „Easy” Dzięcioł – polscy twórcy internetowi i osobistości telewizyjne.

Najbliższe wydarzenie odbędzie się 22 października o godzinie 19:00 w klubie muzycznym Studio P1 The Next Level we Wrocławiu. Będzie to jednocześnie wielki powrót udziału publiczności na żywo. Imprezę poprowadzi Paweł „Trybson” Trybała, Wuwunio oraz Michał Rogoziński.

W międzynarodowym turnieju slapfightingu weźmie udział 16 zawodników, a wśród nich: Dwukrotny Mistrz PunchDown – Dawid „Zaleś” Zalewski, Mistrz PunchDown 4 – Marcin „Kostrześ” Kostrzewski, Półfinalista PunchDown 3 – Strongman Artur „Waluś” Walczak, Armwrestler Marek „Maras” Neryng, Wielokrotny Mistrz Świata w trójboju siłowym – Słowak Nikolas „Predator” Tóth, Reprezentant Słowacji w Armwrestlingu – Peter „Aligator” Truchlik oraz Brazylijczyk Wágner da Conceição Martins, znany na całym świecie jako Zuluzinho – legendarny, 2-metrowy profesjonalny zawodnik MMA oraz vale tudo. Znany z występów Pride FC i pojedynków m.in. z Fedorem Emelianenko. Co ciekawe to nie pierwszy kontakt „Little Zulu” ze slap fightingiem, ponieważ w 2020 roku zmierzył się z występującym na PunchDown 3 Vasilym „The Dumpling” Kamotskiym.

W walce wieczoru Monika „Waldek” Rozmuz-Quandt zmierzy się z Ewą Piątkowską, pierwszą polską mistrzyni Europy i mistrzyni świata WBC, najbardziej prestiżowej federacji bokserskiej. Widzowie zobaczą również pojedynek Esmeraldy Godlewskiej i Patusi znanej
z Projektu Lady.

Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w systemie PPV, a dla osób chcących zobaczyć wydarzenie na żywo została przygotowana limitowana ilość biletów VIP, uprawniająca także do udziału after party wraz z zawodnikami i zaproszonymi znanymi osobistościami ze świata sportu, mediów i internetu. 

Czym jest slapfighting ?

Slapfighting to sport walki, wymagający od zawodnika silnej i dynamicznej ręki, a także wytrzymałości na ból i siły charakteru. Ważne są więc nie tylko warunki fizyczne, ale i odpowiednie przygotowanie, zarówno techniczne, jak i psychiczne. 

Kategoria ta dzięki mediom społecznościowym, takim jak YouTube, stała się międzynarodowym fenomenem. W Stanach Zjednoczonych i Rosji bije rekordy popularności. 

PunchDown 5 PPV

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Rodriguez uważa, że Jędrzejczyk powinna zostać usunięta z rankingu UFC: Nie chce ze mną walczyć!

Marina Rodriguez wyjaśniła, dlaczego jej zdaniem dominująca niegdyś w wadze słomkowej Joanna Jędrzejczyk powinna zostać usunięta z rankingu.

Bombardier gotowy na walkę z Pudzianem! Zobaczcie jego trening przed KSW 64! Zaskoczeni?

Pojedynek Bombardiera z Mariuszem Pudzianowskim cieszy się ponownie dużym zainteresowaniem. Senegalski król zapasów po raz drugi przyjedzie do Polski, jednak tym razem kibice mają nadzieje, że zobaczą wreszcie Bombardiera w klatce organizacji KSW.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis