„Pudzian” przed walką z Erko Junem: Sporo atutów jest po mojej stronie

Jeden z najsłynniejszych w Polsce zawodników MMA – Mariusz Pudzianowski (12-7, 1 N/C) swoją najbliższą walkę stoczy 9 listopada na gali KSW 51 w Zagrzebiu, gdzie zmierzy się z nową gwiazdą Federacji KSW Erko Junem (3-0). Właśnie o starciu z Bośniakiem, „Pudzian” opowiedział portalowi polsatsport.pl.

42-latek jest świadomy tego, że obecnie prezentuje się jako stary wilk MMA i jego starcie z Erko Junem będzie niejako starciem dwóch generacji:

„Wchodziłem do MMA równo 10 lat temu, kiedy miałem 31-32 lata – tak jak obecnie Erko. Teraz młody wilk rzucił w mediach społecznościowych wyzwanie staremu wilkowi. Kibice to podłapali. W pewnym momencie przeczytałem to i stwierdziłem: „Dlaczego nie?”. Niech ten młody wilk zweryfikuje starego wilka. Na pewno go nie lekceważę, bo to waga ciężka.

Sporo atutów jest po mojej stronie. Jedyne czego się obawiam, to kontuzja. Żebym nie nabawił się czegoś podczas przygotowań. Jeżeli uniknę kontuzji, to spokojnie wyjdę i zrobię swoje. Z drugiej strony – w MMA wszystko jest możliwe. Nawet jeśli przewaga będzie po mojej strony, to mogę czegoś nie zauważyć i zaliczyć dechy. Do każdego przeciwnika trzeba podchodzić z respektem.”

Cała rozmowa portalu polsatsport.pl z Mariuszem Pudzianowskim do sprawdzenia -> TUTAJ.