MMA PLUFC“Przysięgam na córkę, miałem wagę!” – Charles Oliveira tłumaczy się po ważeniu przed UFC 274

“Przysięgam na córkę, miałem wagę!” – Charles Oliveira tłumaczy się po ważeniu przed UFC 274

Charles Oliveira próbuje wyjaśnić zamieszanie, które spowodował poprzez niezrobienie wagi przed najważniejszą walką dzisiejszej gali UFC 274.

Charles Oliveira

Na dzień przed galą w Phoenix, dotychczasowy mistrz wagi lekkiej nie był w stanie zmieścić się w limicie do 70 kg i dwukrotnie przestrzelił z ważeniem.

Oliveira miał za dużą wagę o 0,5 funta za pierwszym i za drugim razem, kiedy był ważony. W efekcie niezrobienia wagi, Brazylijczyk został pozbawiony tytułu mistrzowskiego, a walka wieczoru ma status mistrzowski tylko dla jego rywala – Justina Gaethje.

Charles Oliveira tłumaczy się po ważeniu przed UFC 274

Co ciekawe, Oliveira twierdzi, że dzień przed porannym ważeniem w pokoju hotelowym miał zrobioną wagę:

“Jest mistrz i ma on imię. Jego imię to Charles Oliveira. Historia wygląda tak, że zameldowałem się w hotelu, w czwartek waga pokojowa pokazała, że zrobiłem wagę. Miałem zrobioną wagę, poszedłem spać i rano obudziłem się ważąc 1 funt więcej. Bez jedzenia, bez wody, bez niczego przybrałem 1 funt. Przysięgam na Boga, przysięgam na córkę, miałem wagę! Nie jestem w stanie wyjaśnić skąd ten funt więcej. Nie rozumiem tego. Pracowaliśmy nad wagą, jesteśmy profesjonalistami. Nie chciałem zrobić nic złego.”

Kupujecie tłumaczenie Charlesa Oliveiry?

Zobacz także:

Zawodnik High League z ważnym przesłaniem: Jestem siedem miesięcy w pełnej trzeźwości! Widzieliście?

Mateusz Leśniak podczas konferencji High League 3 opowiedział o swoim problemie. Niech to będzie przestroga, a także przykład, że można wyjść z bardzo poważnych problemów. ”Tarzan” nie ukrywał, że jeszcze przed pierwszą walką w High League spędził dwa miesiące na odwyku alkoholowym.

Rosyjski pięściarz o Kliczko: To smutne, że miesza sport z polityką! Co wy na to?

Dmitrii Bivol (19-0, 11 KO) już jutro stoczy wielki pojedynek. Reprezentant Rosji w Las Vegas zmierzy się z Saulem Alvarezem (57-1-2, 39 KO). Przypomnijmy, że Bivol to mistrz federacji WBA w wadze półciężkiej. 31-latek postanowił odnieść się do słów Władimir Kliczko, który twierdził, że do walki Bivol-Alvarez nie powinno dojść. Powód? Zachowanie Rosjan, którzy zaatakowali Ukrainę.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis