PRZYPOMINAMY JAK: Karolina Kowalkiewicz dokładnie 5 lat temu zadebiutowała w MMA!

Foto: UFC.com
Foto: UFC.com

Dokładnie dziś mija 5 lat od debiutu jednej z najlepszych polskich, a aktualnie także jednej z najlepszych zawodniczek na świecie. Karolina Kowalkiewicz (10-1), bo o niej mowa 18 maja 2012 roku na gali Extreme Fighting Sports 2 w Gdyni. Polka zmierzyła się wówczas z inną debiutantką Marzeną Wojas (0-2), którą ubiła ciosami z dosiadu już w pierwszej rundzie pojedynku.

Tamta walka rozpoczęła piękną drogę Karoliny Kowalkiewicz, która niemalże wspięła się na sam szczyt kategorii słomkowej na świecie. Pojedynek o pas co prawda przegrała, lecz jak sama mówi, nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Po świetnym debiucie, polską zawodniczkę zakontraktowało KSW. Kowalkiewicz krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa wkrótce została mistrzynią największej polskiej organizacji. Międzyczasie reprezentantka łódzkiego Shark Top Team wygrała jeden pojedynek pod banderą Invicta FC.

Aktualnie przed Polką wyzwanie w postaci Claudii Gadheli (14-2), z którą spotka się na UFC 212 już 3 czerwca w Rio de Janeiro. Ewentualna wygrana ponownie mocno zbliży Kowalkiewicz do walki o pas, który nieustannie dzierży Joanna Jędrzejczyk (14-0).

Tymczasem zobaczcie jak wyglądał debiut Karoliny Kowalkiewicz sprzed pięciu lat:

Możliwość komentowania jest wyłączona.