MMA PLUFCProszę się ukłonić przed legendą! Jose Aldo przechodzi na sportową emeryturę!

Proszę się ukłonić przed legendą! Jose Aldo przechodzi na sportową emeryturę!

To koniec pewnej epoki! Legenda mieszanych sztuk walki, wieloletni mistrz wagi piórkowej WEC i UFC i jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników na świecie – Jose Aldo przechodzi na sportową emeryturę!

Jose Aldo przechodzi na sportową emeryturę

O decyzji Brazylijczyka jako pierwszy poinformował portal Combate. Później wieść zaczęła roznosić się po światowych portalach związanych z MMA, więc dotarła również i na MMA.PL.

Jose Aldo zawiesił rękawice na kołku po 18 latach kariery w mieszanych sztukach walki.

Jose Aldo przechodzi na sportową emeryturę!

Jose Aldo to z pewnością kandydat do miana najlepszego zawodnika w historii wagi piórkowej. Wygrał on 25 ze swoich 26 walk w tej dywizji wagowej. Jedyną porażkę poniósł z rąk Conora McGregora.

W 2019 roku Jose Aldo przeniósł się do dywizji koguciej, gdzie walczył nawet o pas mistrzowski, ale przegrał starcie ze swoim rodakiem Marlonem Moraesem. Należy dodać, że walka tamta zakończyła się decyzją sędziów, która w środowisku była kwestionowana.

Ostatnią walką w karierze Brazylijczyka był pojedynek z Merabem Dvalishvilim, który Aldo przegrał decyzją sędziów. Było to 20 sierpnia na gali UFC 278: Usman vs Edwards 2.

Jose Aldo to legenda MMA, a świadczyć o tym mogą wygrane walki z takimi zawodnikami jak: Frankie Edgar, Urijah Faber, Cub Swanson, Ricardo Lamas, Kenny Florian czy Chad Mendes.

Zobacz także:

Michael Chandler twierdzi, że zawalczy z wygranym walki Oliveira vs Makhachev. Mateusz Gamrot reaguje! Widzieliście?

Popularny amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki Michael Chandler ciągle celuje w pas mistrzowski organizacji UFC. Mało tego, Amerykanin twierdzi, że jest następny w kolejce do walki o tytuł!

Artur Sowiński chętnie stoczy dwie walki jednego wieczoru! Murański przyjmie wyzwanie?

Artur Sowiński (22-14) w mediach społecznościowych przyznał, że chętnie jednego wieczoru stoczy dwa pojedynki. Popularny ”Kornik” miał na myśli starcie z Mateuszem Murańskim. Czy zawodnik FAME MMA przyjmie wyzwanie?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis