MMA PLBez kategoriiPride GP open weight – kolejne newsy

Pride GP open weight – kolejne newsy

pride2.jpgJuż w maju tego roku rozpocznie się pierwszy eliminacyjny turniej Pride GP 2006 bez podziału na wagę. Co jakiś czas docierają do nas informacje z mediów japońskich dotyczących tego turnieju. Dziś pojawiła się informacja, że uczestników tegorocznego GP będą wybierali głównie fani. Przy doborze fighterów i ustalaniu ich w pary szefowie DSE będą się kierowali ich popularnością wśród widzów.

"Aby się dostać do turnieju zawodnik musi mieć poparcie wśród fanów. Jeśli mielibyśmy ustalić rozpiske tylko patrząc na to, kto wygrywa walki, to już byłaby ona ogłoszona. My jednak chcemy spełnić pragnienia fanów. Nawet jeśli ktoś przegra swoją testową walkę [chodzi o Pride 31], to może jednak zyskać na popularności i dzięki temu zapewnić sobie udział w GP" – powiedział Nobuyuki Sakakibara 

Oprócz tego w japońskiej prasie pojawiła się informacja, że niespodzianką w turnieju GP będzie udział zawodnika "ze słynnej rodziny mającej korzenie w MMA". Już rozpoczęły się spekulacje czy chodzi o kogoś z Graciech, Shamrocków, a być może o Zuluzinho.

Sakakibara zaznaczył również, że nadal DSE pracuje nad ewentualnymi specjalnymi przepisami walki, jeśli różnica w masie zawodników będzie bardzo duża. Zapewnił jednak, że waga fighterów nie będzie miała wpływu na decyzje sędziowskie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis