MMA PLBez kategoriiPride 30. – 23 październik 2005 [niedziela]

Pride 30. – 23 październik 2005 [niedziela]

     pride30_1.jpg

 – Już w niedzielę (23 październik) odbędzie się kolejna gala Pride FC, tym razem Pride 30. podczas której dojdzie do ośmiu pojedynków. Każdy z tych pojedynków dostarczy fanom na pewno wiele emocji, ale wydarzeniem wieczoru będą niewątpliwie dwie walki.

 – W pierwszej z nich na przeciw siebie staną weteran i legenda UFC Ken Shamrock oraz weteran ringów Pride FC i idol miejscowej publiczności – Kazushi Sakuraba. Obaj zawodnicy w swoich ostatnich pojedynkach odnieśli porażki i będą na pewno starać się pokazać z jak najlepszej strony.
 – W drugim pojedynku zmierzą się ze sobą Chorwat Mirko ‘Cro Cop’ Filipovic oraz Amerykanin Josh Barnett. Będzie to jednocześnie rewanż lub dokończenie (jak kto woli) ich pojedynku z przed roku, kiedy to Barnett poddał walkę w pierwszej minucie z powodu kontuzji barku. Jest to również jego pierwsza walka po rocznej przerwie spowodowanej ww. kontuzją.

 – Wielu fanów zapewne nie może doczekać się pojedynku, w którym na wielką próbę zostaną wystawione umiejętności brazylijskiego zawodnika oraz trenera Mirko Filipovic’a od parteru – Fabricio Werduma. Jego rywalem będzie czołowy zawodnik wagi ciężkiej – Sergey Kharitonov.
 – Kibice ciekawi będą również formy, jaką zaprezentują w ringu Quinton ‘Rampage’ Jackson. Po zmianie swojego team’u, zawodnik ten przeprowadził kilka treningów z czołowymi fajterami UFC i po ostatniej porażce w Pride MW GP, na pewno będzie ponownie chciał pokazać wszystkim, iż warto na niego stawiać.
 
 – Podczas gali będą miały miejsce także trzy debiuty. Pierwszy raz na ringu Pride zaprezentują się – Zuluzinho (syn Zulu, legendarnego w Brazylii zawodnika Vale Tudo), rumuński judoka – Alexandru Lungu (3-krotny mistrz Rumunii w judo oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy z 1999 r. w kategorii Open) oraz Czeczen – Murad Chunkaiev (5-1-0) z holenderskiego teamu Golden Glory. 

Tymczasem w Japonii już zameldowali się pierwsi zawodnicy. Galeria dostępna na forum – KLIK!

Całość fightcard

Kazushi Sakuraba vs. Ken Shamrock
Mirko ‘Cro Cop’
vs. Josh Barnett
Murilo Ninja
vs. Murad Chunkaiev
Sentoryu (Henry Miller)
vs. Zuluzinho
Sergey Kharitonov
vs. Fabricio Werdum
Makoto Takimoto
vs. Yoon Dong Sik
Hirotaka Yokoi
vs. Quinton Jackson
James Thompson
vs. Alexandru Lungu
Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis