MMA PLJan BłachowiczPrezydent Andrzej Duda pogratulował Janowi Błachowiczowi zdobycia pasa UFC

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Janowi Błachowiczowi zdobycia pasa UFC

Foto: Facebook/ Jan Błachowicz

Prezydent RP Andrzej Duda pogratulował Janowi Błachowiczowi zdobycia pasa mistrzowskiego UFC. Głowa państwa co prawda musiała zrobić to dwa razy, bo za pierwszym razem wkradł się błąd.

Błachowicz na minionej gali UFC 253 w Abu Dhabi znokautował w drugiej rundzie Dominicka Reyesa i zdobył pas mistrzowski wagi półciężkiej. Wcześniej tytuł ten przez lata dzierżył Jon Jones, ale Amerykanin zwakował pas po przenosinach do kategorii ciężkiej.

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Janowi Błachowiczowi zdobycia pasa UFC

Sukces Polaka, który został pierwszym naszym rodakiem z tytułem mistrzowskim UFC w dywizji męskiej nie przeszedł bez echa również w polityce. Gratulacje Błachowiczowi składał już premier Mateusz Morawiecki, a teraz z gratulacjami ruszył prezydent RP Andrzej Duda.

“Brawo! Jan Błachowicz mistrzem wagi półciężkiej na gali UFC 253. Dziękujemy! Gratulujemy! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!”

Co prawda, jest to druga wiadomość, którą opublikował Andrzej Duda. Pierwsza zawierała błąd, bowiem prezydent pomyłkowo pogratulował Błachowiczowi zdobycia pasa w wadze… półśredniej.

Zobacz także:

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował Janowi Błachowiczowi zdobycia pasa UFC!

Premier naszego kraju, Mateusz Morawiecki pogratulował Janowi Błachowiczowi zwycięstwa na minionej gali UFC 253 i zdobycia pasa mistrzowskiego największej organizacji MMA na świecie!

Jan Błachowicz po zdobyciu pasa: Złamałem mu nos. Wiedziałem, że jeszcze chwila i będzie po robocie!

To był jeden z najpiękniejszy dni w polskim MMA! Jan Błachowicz (27-8) zostaje nowym mistrzem kategorii półciężkiej. Polak liczy, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do jego zestawienia z ”Bonesem”.

Bonusy po UFC 253 rozdane: Jan Błachowicz nagrodzony!

Bonusy po minionej gali UFC 253 rozdane! Jan Błachowicz został nagrodzony przez amerykańską organizację dodatkowymi pieniędzmi za znokautowanie Dominicka Reyesa!