MMA PLUFCPrezent świąteczny od UFC: ogłoszono kolejne walki w 2020 roku!

Prezent świąteczny od UFC: ogłoszono kolejne walki w 2020 roku!

Foto: mmasucka.com

Nowy Rok już za pasem, a już prawie za nami Święta. UFC nie próżnuje i ogłasza kolejne ciekawe starcia w 2020 roku.

Oczywiście nie pierwszy i nie ostatni raz o nowinkach poinformował niderlandzki dziennikarz i współwłaściciel mmadna.nl, Marcel Dorff.

Wczoraj, na swoim profilu na Twitterze, Marcel zamieścił aż pięć ogłoszeń walk – cztery w Nowej Zelandii i jedna w Brazylii.

Do karty walk UFC Auckland dodano dwa starcia starcia wagi muszej. Pierwszym z nich jest pojedynek Tysona Nama i Kai Kara-France’a, w drugim natomiast spotkają się Rachael Ostovich i Shana Dobson. Każdy z tych zawodników ma za sobą aktualnie co najmniej jedną porażkę.

Kai Kara-France dość szybko wraca do klatki, bo po porażce z 14 grudnia z Brandonem Moreno. Wśród czterech stoczonych walk była to jego pierwsza porażka. Jego rywal, Tyson Nam, w lutym będzie chciał się odbić po nieudanym debiucie z Sergio Pettisem.

Zarówno Rachael Ostovich, jak i Shana Dobson będą chciały się odbić po seriach dwóch porażek. Ponadto, Ostovich wróci do oktagonu po ponad roku przerwy – ostatnią walkę stoczyła z Paige VanZant w styczniu 2019.

Kolejnym zestawieniem jest starcie półśrednich – Callan Potter zmierzy się z  Kenanem Songiem. W odróżnieniu od poprzednich zawodników, ci dwaj mają na swoich kontach po jednej wygranej. Potter walczył ostatnio z Makim Pitolo na UFC 243, Song natomiast pokonał Derricka Krantza na UFC Shenzhen.

Ostatnim zapowiedzianym starciem w UFC Auckland (jak na razie) jest Jamie Mullarkey vs. Jalin Turner. Ponownie, panowie z niedawnymi porażkami na kontach. To starcie w wadze lekkiej jest dwunastym na karcie walk, więc zbliżamy się do jej zamknięcia.

UFC Auckland już 22 lutego i jest to gala tym ważniejsza, że zawalczy na niej dwóch naszych rodaków – Karolina Kowalkiewicz oraz Michał Oleksiejczuk.

Piątym i chyba najciekawszym ogłoszonym pojedynkiem jest spotkanie Alexeya Kunchenko i Elizeu Zaleskiego w wadze oczywiście półśredniej. 14 marca w Brazylii wystąpią także Paige VanZant oraz Johnny Walker.