MMA PLRIZIN FFPoznaliśmy rywala Horiguchiego na RIZIN.38. Ekspansja na Hawaje w 2023

Poznaliśmy rywala Horiguchiego na RIZIN.38. Ekspansja na Hawaje w 2023

Podczas zorganizowanej na Hawajach konferencji organizacja RIZIN ogłosiła kolejne walki na planowaną na 25 września w Saitamie galę Super RIZIN/RIZIN.38. Wiadomo już z kim zmierzy się Kyoji Horiguchi. Ogłoszono również takich zawodników jak Luiz Gustavo, Shoma Shibisai, Nadaka Yoshinari, czy Juri Ohara. Przeprowadzono także “faceoff” Mikuru Asakury i Floyda Mayweathera jr. którzy zmierzą się w trzyrundowym pojedynku bokserskim.

Podczas spotkania nieco zaiskrzyło między zawodnikami, chociaż przepychanek nie uświadczyliśmy.

Na konferencji poza szefem RIZIN, Nobuyukim Sakakibarą obecni byli także BJ Penn czy Enson Inoue. Obaj pomagają przy RIZIN Hawaii Tryouts, które przeprowadzone są z myślą o galach RIZIN na terenie wysp. Japońska organizacja mia się tam pojawić w 2023 roku, a pomóc ma w tym Bellator z Mayweatherem.

Nie zostało to jeszcze oficjalnie zatwierdzone, ale najprawdopodobniej 29 grudnia Bellator z silnym wsparciem RIZIN zorganizuje swoje drugie wydarzenie w Japonii. Będzie to powrót po trzech latach. Wówczas w main evencie Fiodor Jemielianienko znokautował Quintona Jacksona. Po nim natomiast nastapiły tzw. “postlimsy” z oprawą, zawodnikami i na zasadach RIZIN.

Horiguchi, Gustavo, waga ciężka i kobiety na RIZIN.38

Jeżeli chodzi o najbliższy event, do rozpiski dodane zostały kolejne pojedynki. Przede wszystkim Kyoji Horiguchi (29-5) po swojej ponad półtorarocznej przerwie od startów w organizacji wróci w superfighcie (stawką nie będzie jego pas) z Yuto “Kintaro” Hokamurą (14-11-2). Co łączy ich obu? Że w czterech ostatnich walkach przegrali po trzy razy. Horiguchi wziął udział w GP Bellatora w wadze koguciej, w ostatniej walce przegrywając z Patrickiem Mixem przez decyzję, a Kintaro w sylwestra musiał uznać wyższość Yukiego Motoyi.

W walce w wadze lekkiej, która przypuszczalnie może dać szansę walki o pas, Juri Ohara (31-17-3) walczyć będzie z Luizem Gustavo (11-2). Japończyk jest niepokonany od ponad 2,5 roku, w lipcu zdobywając pas DEEP. Gustavo w kwietniu wrócił po przerwie spowodowanej pandemią, nokautując na RIZIN Trigger 3rd Yusuke Yachiego.

Kyohei Hagiwara (6-6) po porażkach przez poddania z Kleberem Koike i Satoshim Yamasu tym razem dostanie jako rywala, zawodnika specjalizującego się w stójce. Chihiro Suzuki (7-3) pokonywał w RIZIN Sorę Yamamoto i Rena Hiramoto, a w międzyczasie wygrał przed czasem z weteranem muay thai Tapruwanem na kickbokserskiej gali KNOCK OUT. Było też o nim głośno z powodu jego związków z właścicielką jednego sponsorów RIZIN, którą oskarżono o defraudację pieniędzy z funduszu covidowego.

W konfrontacji wagi ciężkiej Shoma Shibisai (8-3) po rozprawieniu się na kwietniowym RIZIN.35 z Rihardsem Bigisem, tym razem podejmie mistrza GLADIATOR i byłego posiadacza pasa HEAT Callyu Gibrainna (5-1). Brazylijczyk ostatnio częściej rywalizował w kickboxingu na galach RISE, gdzie odniósł dwie wygrane przez KO. Ma też na rozkładzie byłego zawodnika UFC, a także człowieka który pokonał Pawła Nastulę, czyli Dongi Yanga.

Na RIZIN.38 zobaczymy półfinały GP kobiet w wadze superatomowej (49 kg), ale także Anastasiję Swietkowską (2-1), która odpadła w poprzdniej rundzie turnieju. Ukrainka zawalczy w superfighcie albo w pojedynku rezerwowym.

Do części Super RIZIN dodano jeden pojedynek. Mistrz wszystkich najważniejszych stadionów muay thai w Bangkoku, Nadaka Yoshinari tym razem podejmie Taja startującego w lethwei, Bandasaka.

Kolejne karty mają zostać odsłonione 6 września.

Przy okazji wrześniowego eventu RIZIN wróciło do swojego poprzedniego partnera streamingowego, FITE.tv. Transmisja dostępna będzie za niedałe 20 dolarów.

ROZPISKA GALI SUPER RIZIN/RIZIN.38

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis