MMA PLUFCPoznaliśmy kolejnego rywala Michała Oleksiejczuka. To zawodnik ze świetną serią

Poznaliśmy kolejnego rywala Michała Oleksiejczuka. To zawodnik ze świetną serią

Znamy już kolejnego przeciwnika Michała Oleksiejczuka (16-4, 1 N/C). Polak zmierzy się z Dustinem Jacobym (16-5-1) na gali UFC 272, którą zaplanowano na 5 marca przyszłego roku.

Kolejny rywal Michała Oleksiejczuka
Foto: UFC on Twitter

Informację na temat zestawienia potwierdziła Iridium Sport Agency, czyli agencja menadżerska Amerykanina.

Michał Oleksiejczuk zaliczył bardzo udany rok. “Husarz” (niedawno zmienił “Lorda” właśnie na ten przydomek – przyp. red.) zanotował bowiem dwa zwycięstwa. W marcu pokonał byłego mistrza Cage Warriors Modestasa Bukauskasa niejednogłośną decyzją. Na listopadowej gali UFC 267 jego przeciwnikiem był zaś niepokonany do tamtej pory Shamil Gamzatov. Oleksiejczuk znokautował rywala już w pierwszej rundzie osładzając tym samym wieczór polskim fanom, gdyż na tej samej gali porażki ponieśli Jan Błachowicz oraz Marcin Tybura.

Jacoby może pochwalić się znakomitą serią siedmiu walk bez porażki (6 zwycięstw i remisu). Po raz ostatni w formule MMA zawodnik ten przegrał w 2015 roku. “The Hanyak” to również świetny kickbokser, który po wygraniu turnieju pretendentów miał nawet okazję walczyć o pas wagi średniej prestiżowej organizacji GLORY. W UFC Jacoby debiutował już w 2011 roku, walczył też dla Bellatora. Do organizacji Dany White’a powrócił w zeszłym roku wywalczając kontrakt w Contender Series. Amerykanin wygrywał m.in. z takimi zawodnikami jak Maxim Grishin czy Darren Stewart.

Walka wieczoru gali UFC 272 nie jest na razie znana. Wśród planowanych starć na gali znalazło się choćby starcie Edsona Barbozy z Brycem Mitchellem.

Zobacz także:

Mamed Khalidov wskazuje zawodnika, który może zagrozić Roberto! Widzieliście?

Mamed Khalidov (35-8-2) wskazał zawodnika, który mógłby zagrozić w starciu z Roberto Soldiciem (20-3).

Najlepsze momenty gali KSW 65 [WIDEO]

Gala KSW 65 już za nami. Największa polska organizacja MMA postanowiła przypomnieć najlepsze momenty tejże gali.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis