MMA PLNajnowszeRIZIN FFPowrót Horigiuchiego na RIZIN.38 we wrześniu. Nadchodzi Super RIZIN

Powrót Horigiuchiego na RIZIN.38 we wrześniu. Nadchodzi Super RIZIN

Szef RIZIN, Nobuyuki Sakakibara zorganizował konferencję prasową poświęconą najbliższej gali Super RIZIN/RIZIN.38, która odbędzie się 25 września w Saitamie. Jak sama nazwa wskazuje, event będzie podzielony na dwie części, wprowadzając przy okazji czwartą serię wydarzeń po wydarzeniach numerowanych, Landmark i TRIGGER. Do akcji wróci też obecny mistrz wagi koguciej, Kyoji Horiguchi.

Pierwsza część to opatrzone złotym logiem Super RIZIN, która będzie zawierać 5 pojedynków, w tym zapowiadaną wcześniej konfrontację pięściarską Mikuru Asakury i Floyda Mayweathera jr. SR rozpocznie się około godziny 5:00 czasu polskiego, a Asakura i Mayweather mają wyjść do ringu 3 godziny później. Będzie to seria z pojedynkami odbiegającymi od MMA (serwis Sogo-kaku.com dywaguje, czy nie będzie tam w ogóle MMA, czy też chodzi o ogólną różnorodość zasad).

RIZIN.38 rozpocznie się ok 10:00 polskiego czasu. Najważniejszą informacją jest powrót Kyojiego Horiguchiego. Pierwotnie był pomysł, aby zmierzył się on w rewanżu z Hiromasą Ougikubo, czyli triumfatorem zeszłorocznego GP. Pomysł został jednak odrzucony przez obecnego mistrza RIZIN, bowiem Ougikubo wraca po kontuzji. Horiguchi ma zmierzyć się z jednym z fajterów walczących w organizacji, ale nie będzie to żaden rewanż. Trenujący w ATT zawodnik wróci po roku i 9 miesiącach nieobecności, kiedy w sylwestra 2020 pokonał Kaia Asakurę.

Wspomniany Ougikubo natomiast zmierzy się z Soo Chul Kimem, a więc byłym mistrzem BW i obecnym FW w ROAD FC. Kim miał także tytuł ONE w początkowych latach singapurskiej organizacji. Nie będzie to też jego debiut u japońskiego promotora, bowiem w 2015 roku pokonał Maike’a Linharesa na drugiej gali RIZIN w historii. Odbędą się również półfinały kobiecego GP w wadze do 49 kg. Nie są znane jeszcze pary, ale do najlepszej czwórki awansowały: Rena Kubota, Ayaka Hamasaki, Seika Izawa i Si Woo Park. Oferty złożone zostały również Luizowi Gustavo i uczestniczce wspomnianego turnieju, Anastasiji Swietkowskiej, która końcówkę przygotowań do walki z Reną odbyła w Polsce, a na co dzień mieszka w Kijowie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis