MMA PLRIZIN FFPowrót Gomiego w sylwestra. Tenshin Nasukawa na RIZIN.26

Powrót Gomiego w sylwestra. Tenshin Nasukawa na RIZIN.26

RIZIN ogłosiło dwie kolejne walki na zbliżającą się galę sylwestrową RIZIN.26. 31 grudnia w akcji po 2,5 roku nieobecności zobaczymy byłego mistrza PRIDE Takanoriego Gomiego. “Fireball Kid” wystąpi na nietypowych zasadach. Pojawi się również Tenshin Nasukawa.

PEŁNA ROZPISKA RIZIN.26

Gomi tym razem walczyć będzie na specjalnych zasadach bokserskich, a jego przeciwnikiem będzie Koji “Kouzi” Tanaka. Co ciekawe, obaj zawodnicy zazwyczaj występują w różnych kategoriach, które dzieli… 10 kg! Nie będzie to regularny, sankcjonowany pojedynek bokserski, tylko starcie 3×3 min, bez butów. Ciekawe są zasady dotyczące wagi. Jeżeli Tanaka wniesie mniej niż 70 kg, Gomi będzie walczyć w dwunastouncjowych rękawicach. Jeżeli będzie ważyć przynajmniej 70, obaj fajterzy zawalczą w takim samym sprzęcie (8-10 OZ). W ostatnim pojedynku latem 2018 pokonał po szalonej wymianie Melvina Guillarda, a Kouzi przegrał we wrześniu 2020 z Tenshinem Nasukawą.

Wspomniany Nasukawa pojawił się na konferencji i odpowiadał na pytania, ale nie ogłoszono jeszcze jego rywala. Ma zostać oficjalnie przedstawiony w ciągu kilku następnych dni. Co ciekawe, facebookowa strona RIZIN opublikowała grafikę z której wynika, że po drugiej stronie ringu stanie Kumandoi. Taj to numer jeden ostatniego notowania rankingu wagi do 122 funtów stadionu Rajadamnern. Ma też w dorobku tytuły Omnoi i WBC MT. Znalazł się w TOP 10 rankingu P4P fajterów z Tajlandii według dziennikarza zajmującego się MT, Phana KS. Potwierdzono również informację, że przebywa w Japonii razem ze swoim trenerem i kolegą klubowym Petmalaiem.

Prawdopodobnie 31 grudnia nie zaprezentuje się RENA, której nie udało się znaleźć rywalki. Możemy spodziewać się jeszcze dwóch pozycji na karcie walk, co daje zawrotną liczbę 16 walk.

Ważna informacja dotycząca transmisji. Organizatorzy uruchomili specjalny, anglojęzyczny serwis streamingowy na platformie Live Now Global. Najbardziej istotna jest zmiana ceny. Wcześniej wynosiła ona ok 50 dolarów. Obecnie obniżona została ona o połowę. DOSTĘPNA JEST TUTAJ. Relacja zacznie się o godzinie 6:00 polskiego czasu i potrwa… 8,5 godziny!