MMA PLCiekawostkiPosiadaczka niebieskiego pasa BJJ “udusiła” złodzieja [WIDEO]

Posiadaczka niebieskiego pasa BJJ “udusiła” złodzieja [WIDEO]

Foto: bjee.com

Trenowanie sztuk walki nie przydaje się jedynie w sportowej walce lub samoobronie. Dzięki wyuczonym technikom można także udzielić pomocy w… złapaniu złodzieja.

Bohaterką opisywanej sytuacji jest Patricia Melo. 26-latka trenuje brazylijskie jiu-jitsu w klubie ALLIANCE MARIO REIS. O jej umiejętnościach parterowej gry świadczy fakt, że kobieta może pochwalić się niebieskim pasem w tej sztuce walki. Najpewniej nie spodziewała się ona jednak, iż umiejętności z maty przydadzą się jej podczas zatrzymania złodzieja.

Melo wykorzystała do tego dobrze znaną technikę duszenia zza pleców. Sprawca kradzieży był przez nią unieruchomiony, dopóki interwencję przyjechała policja. Sama 26-latka tak opisuje zdarzenia.

On uciekał przed czterema ochroniarzami i biegł dołem ulicy, na której jest mój dom, kiedy wychodziłam z budynku. Zobaczyłam, że zbliżał się do mnie. Moją reakcją było trzymanie go i unieruchomienie, dopóki sprawą nie zajmie się policja.

Wersję zawodniczki potwierdza również oficjalny komunikat dotyczący incydentu, w którym zaznaczono udział zawodniczki BJJ. Materiał wideo z końcowego fragmentu całego zdarzenia opublikowano w internecie.