MMA PLKhabib NurmagomedovPorier chce rewanżu z Khabibem! “Chodzi o moją chwałę”

Porier chce rewanżu z Khabibem! “Chodzi o moją chwałę”

Foto: facebook.com/Dustin Poirier

Dustin Poirier (26-6, 1NC) znalazł dla siebie jasno określony cel. Amerykanin zamierza stoczyć rewanż z Khabibem Nurmagomedovem (28-0). „The Diamond” chce być bowiem pierwszym zawodnikiem, który pokona Rosjanina.

Niedawno Poirier ponownie znalazł się w klatce UFC. Na dystansie pięciu rund wypunktował on Dana Hookera (20-9), wracając na szlak zwycięstw. W pewnym momencie można było się zastanawiać, czy 31-latek podejmie kolejne wyzwania, gdyż powoli mówił on o zakończeniu kariery.

Na razie fani „The Diamonda” mogą być jednak spokojni, gdyż ten postawił sobie nowy cel. Mianowicie zawodnik chciałby ponownie zmierzyć się z Nurmagomedovem. Pierwsza walka pomiędzy zawodnikami miała miejsce we wrześniu 2019 roku. Wtedy to Rosjanin poddał swojego rywala w trzeciej rundzie.

Poirier liczy jednak, że w rewanżu byłby w stanie pokonać obecnego mistrza wagi lekkiej. Dla fightera z USA ich druga potyczka nie musiałaby toczyć się o tytuł dzierżony przez „Dagestańskiego Orła”.

Jeśli na szali nie byłoby pasa mistrzowskiego, chodziłoby tylko o moje dziedzictwo. Bardzo chciałbym pokonać Khabiba. Nikt z nim jeszcze nie wygrał. Nikt nie wspiął się na tę górę. Chciałbym być pierwszym z nich. Byłoby to historyczne, legendarne.

Ostatni pogromca Hookera myśli szczególnie o rewanżu z Nurmagomedowem. Inne chęci ponownego zmierzenia się ze swoimi pogromcami nie są dla niego solą w oku. Tyczy się to również ewentualnego starcia z Conorem McGregorem (22-4).

Kiedy byłem młody, chciałem walczyć z Conorem lub kimkolwiek, kto mnie pokonał. Czuję się jednak z tym komfortowo. Czuję się dobrze z moim rekordem, ze wszystkim, co zrobiłem, z walkami, jakie miałem. Są starcia, które przegrałem, ale wyciągnąłem z nich lekcję i starałem się iść naprzód. Dlatego chcę być pierwszym, który pokona Khabiba.

Nie wiadomo jednak, czy Poirierowi uda się doprowadzić do drugiej walki z Khabibem. Oprócz bardzo wyrównanej sytuacji w wadze lekkiej chodzi również o rodzinną tragedię, jaką przeżył Rosjanin. Wielu sugeruje bowiem, iż po stracie ojca „Dagestański Orzeł” zakończy swoją karierę.

Zobacz także:

Błachowicz coraz bliżej walki o pas?

UFC dało kolejną przesłankę mówiącą o tym, że Błachowicz stanie do walki o pas. Mianowicie konfrontację między sobą otrzymało dwóch czołowych zawodników wagi półciężkiej.

Kiedy ważenie przed KSW 53?

Ważenie przed KSW 53. Federacja KSW oraz Galeria Północna pragną zaprosić fanów oraz przedstawicieli mediów na oficjalne ważenie oraz face to face przed galą KSW 53: Reborn, które odbędzie się w piątek, 10 lipca w Galerii Północnej, przy ulicy Światowida 17 w Warszawie. 

Jorge Masvidal jest po prostu sobą! Lubicie postać Amerykanina?

Jorge Masvidal już w sobotę stanie przed szansą zdobycia pasa w kategorii półśredniej.