MMA PLMateusz GamrotPopularny były sędzia o werdykcie Gamrot-Tsarukyan: Ludzie mówią o kradzieży!

Popularny były sędzia o werdykcie Gamrot-Tsarukyan: Ludzie mówią o kradzieży!

Znany były sędzia UFC John McCarthy w swoim podcaście “Weighing In” wypowiedział się na temat walki Gamrot-Tsarukyan. Przedstawił, jak punktował wspomniane starcie oraz zabrał głos nt. opinii środowiska.

Popularny były sędzia o werdykcie Gamrot-Tsarukyan: Ludzie mówią o kradzieży!
Foto: UFC

W zeszłą sobotę Mateusz Gamrot stoczył równy bój z Armanem Tsarukyanem w walce wieczoru gali UFC. Po pięciu rundach sędziowie jednoznacznie wskazali Polaka jako zwycięzcę (3x 48-47). Ormianin nie zgadza się z werdyktem i podważa decyzję arbitrów. Wielu ekspertów również było zdania, że “Ahalkalakets” powinien tę potyczkę wygrać.

John McCarthy o Gamrot-Tsarukyan

Jak na całą sprawę patrzy były sędzia UFC?

To była niesamowicie bliska walka. Pierwsze dwie rundy dałem Tsarukyanowi. Trzecia runda była ekstremalnie bliska, ale wypunktowałem ją dla Gamrota. Czwarta runda stoi pod znakiem zapytania. “Gamer” został usadzony backfistem. Ale w tym momencie też stał na jednej nodze, bo kopał. Od razu poszedł po obalenie. Nie wydaje mi się, żeby był mocno zraniony tym uderzeniem. Jeżeli zobaczymy na końcówkę czwartej odsłony, to widzimy, że trafiam Tsarukyana, który był zmęczony.

Wszyscy trzej sędziowie punktowi ocenili tę walkę identycznie, czyli widzieli ją jednakowo. Wszystko rozbija się o czwartą rundę. Trzecia była bliska, ale uważam, że jednak Gamrot ją wygrał. Walka mogła pójść w jedną lub drugą stronę. Ludzie mówią o jakiejś kradzieży, ale żadnej kradzieży tutaj nie było. To była bliska walka.

– powiedział we współdzielonym z Joshem Thompsonem podcaście “Weighing In”.

Dzięki zwycięstwu Polak awansował na ósmą pozycję rankingu UFC. Wyprzedził m.in. Conora McGregora oraz Tonego Fergusona. “Gamer” jako cel obrał Justina Gaethje, ale Dana White wolałby zestawić reprezentanta Czerwonego Smoka z Beneilem Dariushem.

ZOBACZ: Mateusz Gamrot zgadza się na walkę zaproponowaną przez Danę White’a! Zdradził kiedy chce się jej podjąć!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis