MMA PLBez kategoriiPopek Znowu na Sherdogu! Straight Outta Legnica!

Popek Znowu na Sherdogu! Straight Outta Legnica!

popek-debiut-mma.jpg

Prosto z Legnicy – Straight Outta Legnica (tytuł ma być podobny do tytułu płyty N.W.A – “Straight Outta Compton”)

W lecie będzie 20 rocznica wydania płyty N.W.A “Straight Outta Compton” – albumu który rozpoznawany jest jako pierwszy „gangsta rap” album w historii.

Dużo rzeczy się zmieniło od czasów kiedy styl ten święcił swoje triumfy pod koniec lat 80 i na początku 90. W dzisiejszych czasach gwiazdy będące na szczycie takie jak Jay-z czy 50 cent są za bardzo zajęte swoimi firmami produkującymi ciuchy i występowaniem w filmach – muzyka rap została wzięta z ulicy i znajduje się od niej jak najdalej w czasach kiedy ikonami popu są Nelly Furtado czy Justin Timberlake


W innych krajach (poza USA – mój dopisek) życie gangsterskie przetrwało. Niemcy, Rosja tam muzyka gangasta rap ma swoją scenę która ma się dobrze, tak samo jest w Polsce.

Reprezentant polskiego hip-hopu pochodzący z Legnicyy Popek Rak, członek pięcioosobowej grupy raperów o nazwie „Firma”. Co wyróżnia wytatuowanego, wypakowanego, hardkorowego rapera od innych raperów świta ? Rak jest także profesjonalnym zawodnikiem.

Waży 240 funtów, jego masywna klata, ramiona i plecy prezentują niezliczoną ilość tatuaży. Większość z nich ma znaczenie i są powiązane z jego życiem: 2Pac, Outlaw, Team Titan. Posiada także tatuaż pasa mistrzowskiego wytatuowanego na brzuchu.

W moim życiu stawiałem czoła wielu przeciwnością, przez siedem długich lat byłem pozbawiony wolności. Teraz uczę młodzież żeby nie wpadła w kłopoty (? – jakoś inaczej keep their focus nie umie przetłumaczyć sensownie – mój dopisek). Żeby to zrozumieć, musielibyście dorastać na ulicy.”

Dorastając w Legnicy, miasta w którym znajduje się kopalnia miedzi w południowo zachodniej Polsce, było ciężkie dla Raka. Z wskaźnikiem bezrobocia powyżej 20%, młodzi zostali zmuszeni do wyjechania z kraju, lub też radzenia sobie na ulicy. Rak wybrał drugą opcję, która poprowadziła go do dużej ilości konfliktów z policją.

Sprawy zmieniły się na lepsze kiedy przeprowadził się do Krakowa, gdzieś w okolicach przejścia do nowego milenium, i dołączył do Tededa i Dj Kali – grup raperskiej zwanej Frima. Przyjaciel Raka Pomidor z Legnicy i Roman Boski – Freestyle z Krakowa uzupełnili skład grupy. W następnym okresie czasu, kwintet rapował o życiu na ulicach i zyskał sobie dużą rzeszę fanów w rapowym podziemiu.

To nie był koniec drogi dla Raka, przeprowadził się raz jeszcze tym razem do Londynu.

Popek trenował krav mage w Polsce – Rak dołączył do Team Titan latem 2006 roku. Po okiem trenera Mickey Papas „najlepszego trenera w Londynie” – zdaniem Popka, zaczął trenować MMA. Jego dzienna rutyna: dwie i pół godzinny dziennie, sześć dni w tygodniu.

„Tytani” którzy mają swój ośrodek szkoleniowy w Enfield w północnej części Londynu, ma w swoich szeregach wielu solidnych zawodników we wszystkich klasach wagowych, włączając Ed Smith’a, posiadającego brązowy pas w BJJ, Henrique Santana, niepokonanego Luke Smith’a i byłego zawodnika Cage Rage Brad’a Pickett’a.

Rak jest pełen uznania dla swoich partnerów w treningu.

Każdego dnia uczę się czegoś nowego, wszyscy moi koledzy są mistrzami w zupełnie różnych stylach, więc od jednego uczę się BJJ od drugiego Muay Thai. Wciąż się uczę. Może za trzy cztery lata będę dobrym zawodnikiem. Jest bardzo dużo technik których jeszcze nie znam, więc wciąż uważam się za niekompletnego fajtera. Moimi zaletami są moja „dzika” siła oraz moja wola wygranej.

Jego idol jeżeli chodzi o rapera to Tupac Shakur, na kim wzoruje się jeżeli chodzi o fajterów?

Staram się wzorować na zawodnikach takich jak Tito Ortiz, Chuck Liddell, Ken Shamrock i Vitor Belfort. Jest jeszcze wielu innych, szanuje każdego zawodnika który ma odwagę wejść do klatki i „pójść na wojnę”.

Rak zadebiutował w Lutym, powstrzymując debiutanta Glen Reid w drugiej rundzie na gali Cage Rage Contenders 8. Poza umiejętnościami zapaśniczymi oraz silnymi uderzeniami zadawanymi rękami Popek „zabrał” ze sobą kilkuset Polskich fanów. Słowianie gorącej krwi zostali upakowani w hali w której rozgrywała się gala, była ona jednak zbyt mała żeby ich pomieścić co niemal doprowadziło do zamieszek, jednak Rak uspokoił swoich fanów.

Promotor Cage Rage mądrze przesunął Raka na dużą scenę gdzie odbędzie się jego następna walka, będzie to walka w sobotę na Cage Rage 26 przeciwko Kevin Simms.

Widziałem jedną z jego walk i myślę że jest dobry w parterze, będę próbował wygrać walkę w stójce, ale jeżeli będę zmuszony użyję mojego jiu-jitsu. Trenuje już dwa miesiące do tej walki, podnosząc ciężary, ćwicząc kondycję i sparując codziennie, oprócz niedzieli. Jestem gotowy do walki.”

Rak bierze swoje walki na serio, niektórzy zastanawiają się jak to wpłynie na jego styl życia jako rapera, który jak się mówi dotyczy jedynie: picia, palenia blantów i kobiet.

Ciężko połączyć te obie rzeczy – walki i rapowanie. Często gramy koncerty, ale nie mogę pić ponieważ rano muszę wstać na trening. Stawiam swoją karierę zawodniczą przed tym, myślę o tym bardzo serio.”

Po jednej stronie macie Popka notorycznego rappera. Po drugiej stronie jest Rak zacięty wojownik.

Ale jest też jeszcze jedna twarz tego człowieka, katolik, Rak modli się każdego dnia.

Popek ma także otwarty umysł, który nie zawsze byłby akceptowalny od człowieka w wieku dwudziestu paru lat a który jest wynikiem szkoły jaką dało mu twarde życie.

Myślę że to nie jest ważne skąd jesteś, co jest waże to wola do ciężkiej pracy. Jeżeli ciężko pracujesz, nie musisz być zależny od swojej profesji. Możesz być kimkolwiek chcesz. Tylko silny mocny i nigdy się nie poddawaj.

Po tym co powiedział można stwierdzić że przyszłość dla Raka to przyszłość fajtera.

Po prostu wychodzę tam i walczę. Na pewno coś wygram na pewno też coś przegram. Zobaczymy tylko jak dobry mogę być w tym sporcie za parę lat. Myślę pozytywnie.”

Jak na razie Popek rapper ma porównywalną ambicję do planów Dr.Dre, Eazy-E i Icu Cube z 1988 roku.

„Za dwadzieścia lat, widzę się jako mąż i ojciec dwójki dzieci siedzący w domu naprzeciwko 87 calowego plazmowego telewizora, paląc spliffa, z kilkoma milionami na koncie.”

Autor: Shin9i

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis