MMA PLCiekawostkiPolskie MMA z kibicami? Kawulski i Borek na spotkaniu z Minister Sportu

Polskie MMA z kibicami? Kawulski i Borek na spotkaniu z Minister Sportu

Czy wreszcie zobaczymy polskie MMA z kibicami? Sport w naszym kraju zaczyna wracać do życia. Mimo pandemii koronawirusa, swoje rozgrywki rozpoczęła już piłkarska Ekstraklasa oraz wróciły gale MMA. Choć sport odbywa się jeszcze bez udziału publiczności, to pojawiają się szanse na zmianę tej rzeczywistości.

Piłka nożna już otwiera się na możliwość wpuszczania kibiców na stadiony. Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił się do ministerstwa sportu o rozpatrzenie możliwości wpuszczania kibiców na stadiony w ilości do 999 widzów lub 25 procent pojemności.

Polskie MMA z kibicami? Kawulski i Borek na spotkaniu z Minister Sportu

Na podobne działania zdecydowali się promotorzy sportów walki w naszym kraju. Współwłaściciel Federacji KSW Maciej Kawulski oraz zarządzający grupą MB Promotions Mateusz Borek spotkali się z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk, by dyskutować o przyszłości trybun na galach sportów walki.

O wizycie u minister sportu, Mateusz Borek wyznał w programie na żywo na Kanale Sportowym, gdzie właściciele medium zrobili comiesięczne “zebranie zarządu”.

Borek przyznał, że argumentem w negocjacjach w sprawie wpuszczenia kibiców na gale sportów walki jest przyjęty przez rząd plan znoszenia obostrzeń. Jako bezpośredni argument podano możliwość organizowania wesel do 150 osób (bez obsługi). Dodatkowym plusem dla Kawulskiego i Borka jest pozytywne nastawienie rządzących do wpuszczania kibiców na stadiony piłkarskie.

Czy zatem będziemy wreszcie mogli zobaczyć na żywo gale sportów walki? O tym na pewno będziemy informować na bieżąco na łamach MMA.PL.

Zobacz także:

Stadiony powoli się otwierają! A kiedy ruszą gale MMA?

W piątek pojawiły się informacje, iż rząd zamierza otworzyć stadiony piłkarskie i żużlowe, dzięki czemu mecze będą mogły się odbywać przy udziale publiczności. Czy zatem pojawia się szansa, by również i na imprezy MMA wpuszczano widownię?

Kontrowersyjny wpływ zawodnika UFC po przegranej. Przesadził?

Kontrowersyjny wpis zawodnika UFC po przegranej na minionej gali UFC on ESPN 9: Woodley vs. Burns. Chodzi o postać Vince’a Moralesa, który przegrał swoją walkę z Chrisem Gutierrezem w drugiej rundzie po potężnych lowkickach.