MMA PLCiekawostkiPolski sędzia w UFC: Po tej walce spotkałem się z największym hejtem w życiu!

Polski sędzia w UFC: Po tej walce spotkałem się z największym hejtem w życiu!

Foto: Babilon MMA

Łukasz Bosacki to polski sędzia w UFC. Nasz rodak spełnia marzenia regularnie sędziując i punktując walki w największej lidze mieszanych sztuk walki na świecie.

Artur Mazur z portalu sportowefakty.wp.pl porozmawiał z Łukaszem Bosackim i zapytał go o wiele kwestii związanych z jego czynnym uczestnictwem w galach UFC.

Jedną z anegdot, które przytacza Łukasz Bosacki jest ogromny hejt. z którym spotkał się po raz pierwszy w zawodowej karierze sędziowskiej. O co chodziło?

Polski sędzia w UFC: Po tej walce spotkałem się z największym hejtem w życiu!

Bosacki podczas gali UFC 251: Usman vs. Masvidal był jednym z sędziów punktowych w walce Rauliana Paivy z Zhalem Zhamugolovem. Pojedynek ten zakończył się decyzją sędziów na korzyść Brazylijczyka, ale Bosacki nie wspomina mile tego, co działo się już po walce:

“W życiu nie spotkałem się takim hejtem jak po walce Rauliana Paivy z Żalgasem Żumagulowem. Kibice z Brazylii i Kazachastanu dosłownie zasypali moje media społecznościowe. W tym momencie dowiedziałem się, jak to jest blokować ludzi na masową skalę. Zawsze staram się dyskutować z kibicami: żartem, merytoryczną uwagą czy też zwykłym ściągnięciem kogoś na ziemię. W tym przypadku dyskusje nie miały sensu. A najśmieszniejszy jest fakt, że dwaj pozostali sędziowie punktowali dokładnie tak samo.”

UFC 251: Official scorecards from Fight Island in Abu Dhabi | MMA Junkie

Cała rozmowa Artura Mazura z Łukaszem Bosackim do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Rychu Peja na gali Gromda 3

Jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce, a według wielu najlepszy w swoim fachu w historii polskiego hip hopu Rychu Peja na gali Gromda 3! Poznański raper pojawi się na kolejnej gali walk na gołe pięści!

KSW: Juras zapowiada powrót do klatki! Będzie wyczekiwana walka z Kołeckim?

Łukasz Jurkowski wraca do treningów! Zawodnik zapowiada pojedynek na początku 2021 roku. Czy oznacza to długo wyczekiwane starcie Juras – Szymon Kołecki?