MMA PLInnePolsat wyemituje reality-show związany z MMA. Stawką kontrakt z KSW!

Polsat wyemituje reality-show związany z MMA. Stawką kontrakt z KSW!

Foto: Sport Onet

Już w przyszłym roku na antenie telewizji pojawi się związany z MMA reality-show zatytułowany “Only One, Tylko jeden”. Z projektem związanym jest również Federacja KSW.

Reality-show powstaje we współpracy z redakcją sportową Polsatu. Uczestnicy programu mają być zawodnicy-amatorzy. Zostaną oni zamknięci w jednym domu.

O projekcie mówi jeden ze współwłaściciele KSW, Maciej Kawulski.

“Chcemy pokazać życie zawodnika. W jednym domu zamkniętych jest dziesięciu mężczyzn rywalizujących w jednej kategorii wagowej. O tym czy wypadają z niego, decydują walki. Raz w tygodniu jest walka, przegrany odpada, zwycięzca stoczy trzy walki, a finał odbędzie się na gali KSW.”

Zwycięzca programu otrzyma kontrakt z KSW. Zapewni się mu również opiekę na dalszą karierą sportową.

Jak informuje Maciej Kawulski, zgłosić mogą się jednak tylko zawodnicy bez zawodowych walk na koncie.

“Do programu zapraszamy tych, którzy dopiero rozpoczynają i będzie to dla nich debiut przed dużą publicznością.”

Właśnie rozpoczynają się castingi do “Only One. Tylko jeden”. Zgłoszenia można przesyłać na adres: tylkojeden@polsat.com.pl

Według informacji portalu WirtualneMedia.pl, emisja pierwszego odcinka reality-show ma mieć miejsce 6 marca przyszłego roku. Program będzie można oglądać w piątki o godz. 22:00. Na antenie pojawi się więc zaraz po emisji “Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

Polska odpowiedź na The Ultimate Fighter?

Od 2005 roku w USA emitowany jest program The Ultimate Fighter, który w wielu aspektach ma podobne założenia jak nowe reality-show Polsatu. Tam również zawodnicy trafiają do jednego domu. O pozostaniu w programie decydują walki a zwycięzca otrzymuje m.in. kontrakt z UFC. W przypadku TUF-a rywalizują jednak zawodowcy. Program zwyciężali m.in. Nate Diaz, Tony Ferguson czy broniący tytułu w najbliższy weekend Kamaru Usman.

W The Ultimate Fighter kilkukrotnie mieliśmy też mocne polskie akcenty. W ósmym sezonie udział brał urodzony w Polsce, lecz reprezentujący Kanadę Krzysztof Soszyński. Z kolei w 22. sezonie w ekipie Conora McGregora pojawił się natomiast obecny zawodnik KSW Marcin Wrzosek. W 23. sezonie jedną z trenerek była ówczesna mistrzyni wagi słomkowej Joanna Jędrzejczyk. Z kolei w ostatnim wyemitowanym. czyli 28. sezonie oglądaliśmy Przemysława Mysialę.