MMA PLBoksPolsat Boxing Night 9: Marcel Materla zwycięża na otwarcie gali

Polsat Boxing Night 9: Marcel Materla zwycięża na otwarcie gali

Marcel Materla pokonał Filipa Lewandowskiego w pojedynku otwierającym galę Polsat Boxing Night 9. Mimo wcześniejszych sprzecznych informacji ostatecznie walka odbyła się w formule boksu olimpijskiego.

Agresywniej walkę zaczął Materla. Momentami jednak Lewandowski był w stanie spychać go do obrony. Kilka razy 17-letni syn byłego mistrza KSW był w stanie zejść z linii ciosu i dobrze skontrować.

Filip Lewandowski starał się napierać na przeciwnika i był aktywny. Marcel Materla dobrze jednak poruszał się na nogach. Był w stanie uciekać na boki skąd bił mocne ciosy.

W trzeciej rundzie Lewandowski ruszył do mocnego ataku. Mimo aktywności wciąż dawała się mocno trafiać synowi byłego czempiona KSW. Lewandowski przewracał rywala, lecz miało to miejsce po haczeniu a nie ciosach. W związku z tym był też upomniany przez sędziego. Na kilka dobrych ciosów Lewandowskiego Materla dobrze odpowiedział. Marcel zaliczył też dobrą końcówkę.

O wyniku walki decydowali sędziowie punktowi. Zwycięzcą walki jednogłośną decyzją został Marcel Materla.

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Był to rewanż za tegoroczny finał mistrzostw Polski juniorów we Włocławku. Wtedy to lepszy okazał się równi Materla.

Zobacz także:

Polsat Boxing Night 9 – wyniki

Na gali Polsat Boxing Night 9 odbędzie się kilka ciekawych pojedynków. Zawalczą m.in. Michał Cieślak, Ewa Piątkowska czy Przemysław Runowski. Wyniki gali.

Ta technika jest rzadko spotykana! Tak 17-latek poddaje czarny pas! 

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas turnieju Combat Jiu Jitsu Worlds. Zaledwie siedemnastoletni zawodnik poddał bardzo doświadczonego PJ Barcha. Szczególny podziw wzbudza sposób w jaki fighter pokonał swojego rywala.