MMA PLBoksPolsat Boxing Night 9: Ewa Piątkowska wygrała z Różą Gumienną większościową decyzją

Polsat Boxing Night 9: Ewa Piątkowska wygrała z Różą Gumienną większościową decyzją

Ewa Piątkowska (15-1, 4 KO) pokonała Różę Gumienną (0-1) na pełnym dystansie w drugiej walce wieczoru gali Polsat Boxing Night 9.

Piątkowska zajęła miejsce w środku ringu. Atakowała długimi prostymi, często na tułów. Gumienna krążyła wokół ringu. Od czasu do czasu zawodniczka Puncher Wrocław starała się odpowiadać. Inicjatywa należała jednak do Piątkowskiej, która choćby w drugiej rundzie dobrze trafiła prawym overhandem.

Ataki Gumiennej były dość chaotyczne. Była mistrzyni FEN i FSF w kickboxingu walczyła zawzięcie, ale miała problemy z lepiej poukładaną w boksie Piątkowską. Była mistrzyni Europy i świata trafiła częściej i z większą mocą.

Gumienna musiała liczyć na chaos w tej walce. Momentami dzięki swojej aktywności zyskiwała przewagę.

Piątkowska starała się atakować długimi ciosami. Była jednak dość mało aktywna w dalszej części walki z rywalką, która debiutowała na zawodowych ringach.

Pojedynek z chaotyczną rywalką sprawiał “Tygrysicy” spore problemy. Aktywność Gumiennej działała na jej korzyść.

O wyniku walki decydowali ponownie tego wieczoru sędziowie punktowi. 58-56, 57-57, 58-56 – większościowo wygrała Ewa Piątkowska.

Zobacz także:

Polsat Boxing Night 9 – wyniki

Na gali Polsat Boxing Night 9 odbędzie się kilka ciekawych pojedynków. Zawalczą m.in. Michał Cieślak, Ewa Piątkowska czy Przemysław Runowski. Wyniki gali.