MMA PLNajnowszeBez kategoriiPokazy w wykonaniu najlepszych!

Pokazy w wykonaniu najlepszych!

festiwal-na-strony.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Festiwal to unikalne widowisko sportowo-artystyczne w którym biorą udział mistrzowie sportów i sztuk walki. Są to często utytułowani zawodnicy – Mistrzowie Świata, Europy, Polski. Wielu z nich to kaskaderzy, aktorzy, reżyserzy scen walk, ludzie, którzy swoje umiejętności zdobywali w Polsce i zagranicą m.in Japonii, Chinach (klasztor Shaolin), Brazylii, Tajlandii, Wietnamie i wielu innych. W czasie Festiwalu będzie można obejrzeć różne odmiany sportów i sztuk walki. Aikido, oyama karate, karate tradycyjne, kyokushin karate, capoeira, viet vo dao, judo, ju jutsu, krav maga, kung fu wu shu, muay thai, sumo, tae kwon do, kickboxing, boks.

Będą tam: walki ninja, pojedynki na miecze, wspaniałe akrobacje, łamanie desek, przepychanie samochodu włócznią opartą o szyję, pokazy rodem z Klasztoru Shaolin, walki nietypową białą bronią, m.in. strzelanie z łuku.Wszystkie pokazy i sceny walki są bardzo dobrze przygotowane. Całość wyreżyserowana do muzyki i światła tworzy widowisko, które na długo zapada w pamięci. Wszystko to dzięki grupom, które bardzo długo przygotowują pokaz i opracowują choreografię walk. Są to dynamiczne, widowiskowe pokazy w wykonaniu najlepszych.

W tym roku w Festiwalu biorą udział nowe grupy, a także najlepsze grupy z zeszłego roku z nowym programem. Będzie też kilka niespodzianek, m.in. pokaz judo w wykonaniu Pawła Nastuli wraz ze świetnymi zawodnikami braćmi Zajkowskimi i Pacholakami, a także Krzysztof Diablo Włodarczyk ratujący niewiastę z opresji. Wiele emocji dostarczą walki ninja, którzy zjadą z sufitu Torwaru, a następnie stoczą pojedynek na miecze, chwilą wytchnienia będzie pokaz Anny Komorowskiej – akrobacje na wiszących szarfach. Festiwal zakończy pokaz walk z płonącymi pochodniami w wykonaniu Tancerzy Ognia.

Celem Festiwalu jest pokazanie najlepszych grup sportów walki z Polski i zagranicy. Ludzi, którzy poświęcają swój czas, aby doskonalić swoje umiejętności w posługiwaniu się własnym ciałem. W czasie Festiwalu będzie można głosować na najlepszą grupę, która otrzyma nagrody, puchar Festiwalu oraz dyplom.

W zeszłym roku największe uznanie publiczności zdobyły grupy Artura Niezgody – oyama karate, Mirka Barszowskiego wu shu, mistrza Nama wu shu – specjalne wyróżnienia organizatora otrzymali Maciej Sikoński, Mirek Barszowski, Mistrz Nam, za występy indywidualne.

Świat sportów walki to tradycja, szacunek, umiejętność walki, ale też i świat magii, owiane tajemnicą ninja, samurajowie i mistrzowie sportów i sztuk walki.

Wybrane cytaty opisujące zeszłoroczny Festiwal:

Sąsiedzi

…ba nie było w Warszawie i w Polsce…

…jak powinno się robić imprezy na najwyższym światowym poziomie…

Sport dla wszystkich

…Panie Grzegorzu, już dziś zarezerwuj Torwar, bo przyjdzie na pewno osiem tysięcy ludzi…

Życie Warszawy

… walki jak westernie…

… pojedynki na płonące kije…

…oklaskom nie było końca…

…Rozbijanie płonących bloków było bardzo widowiskowe…

Człowiek oparty włócznią o szyję

Południe

… co chwila zrywała się burza oklasków…

… Festiwal zbudowany wg scenariusza Hitchocka…

Sztuki walki

…to jedna z najlepszych imprez sportów walki w Polsce od 1984 roku..

Organizatorzy wraz z grupami dokładają starań, aby Festiwal, pokazywał w najlepszym wydaniu różne odmiany sportów i sztuk walki. Obok tradycyjnego sposobu prezentacji danego stylu, grupy przygotowują również niekonwencjonalne formy przedstawiania sposobu walki wręcz. I są to czasem pełne humoru wyreżyserowane scenki walk.

W tym roku swój udział znów zapowiedzieli najlepsi.

8-krotny Mistrz Świata Muay Thai Andrei Molchanov, 4-krotny Mistrz Polski Karate Kyokushin Mariusz Mazur, Mistrzowie Świata Karate Tradycyjnego, Mistrzowie Polski Oyama Karate z udziałem Artura Niezgody, znanego choreografa (posiadacza 4 czarnych pasów różnych organizacji, Mistrza Polski Karate, Tańca i Break Dance). Festiwal zostanie otwarty przez legendę sportów walki Mistrza Świata Kick Boxingu Marka Piotrowskiego, bohatera filmu „Wojownik”. Nieco wcześniej odbędzie się zabawna scenka z udziałem najmłodszych uczestników Festiwalu i wielkich napastników usiłującymi zabrać im zabawki. Obok legend sportów walki pojawi się również rewelacyjna grupa Yokozuki, przedstawiciele XMA opisywani niedawno w CKM , lub jeden z najlepszych choreografów scen walk na świecie, będzie to niespodzianka dla fanów Extreme Martial Arts.  W czasie festiwalu na pewno przykuje uwagę występ Mistrza Nam, wielokrotnego Mistrza Francji i Europy Wu Shu. Jest on aktualnie aktorem i reżyserem wspaniałych i często przezabawnych scen walk z musicalu „Romeo i Julia” Janusza Józefowicza, a także aktorem w wielu serialach i filmach w Polsce.  Niezapomnianym przeżyciem będzie występ grupy Kung Fu z Mirkiem Barszowskim na czele będą to pokazy rodem z klasztoru Shaolin, m.in. pokaz przepychania samochodu. Mistrz Kung Fu opierając się szyją o grot włóczni przepchnie samochód. Ponadto wystąpią grupy Viet Vo Dao z Andrzejem Jóźwiakiem na czele, Tae Kwon Do – która zaprezentuje nieprawdopodobne wyskoki w powietrze i łamanie kopnięciami desek na wysokości ponad 2 metrów. Swoje umiejętności będzie także prezentować grupa Krav Maga z Jarkiem Rogowskim, Judo z Pawłem Nastulą, braćmi Pacholakami i Zajkowskimi ze świetnymi scenami walk. m.in. walk w barze i innych prześmiesznych scen. Capoeira i Jiu Jitsu z Pawłem Nerć posiadaczem 7 dana, świetnego szkoleniowca, praktykującego sztuki walki ponad 30 lat.  Odbędzie się też występ wspaniałych i potężnych facetów, czyli zawodników Sumo (m.in. Robert Paczków- Mistrz Świata), a obok wystąpią nieco chudsi, ale za to z mieczami – przedstawiciele Aikido z Markiem Podolczyńskim szkolonym u najlepszych mistrzów aikido we Francji.   Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki to jedna z największych imprez tego typu w Europie. Dzięki różnorodności i wszechstronności, a także nietypowym podejściem do sportów i sztuk walki adresowana jest zarówno do pasjonatów sztuk i sportów walki jak i  do osób, które szukają mocnych wrażeń i niecodziennych umiejętności. Serdecznie zapraszamy!  Międzynarodowy Festiwal Sportów Walki to wydarzenie, które ma co roku prezentować i wyłaniać najlepsze grupy pokazowe

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis