MMA PLNajnowszeBravePogromca Popka i ”Stracha” w walce wieczoru gali Brave CF!

Pogromca Popka i ”Stracha” w walce wieczoru gali Brave CF!

Organizacja Brave CF postanowiła ogłosić kolejny pojedynek najbliższej edycji gali. W walce wieczoru były zawodnik KSW – Erko Jun zmierzy się z Marko Drmonjiciem. Pojedynek odbędzie się 23 kwietnia podczas Brave CF 70.

Erko Jun to zawodnik MMA oraz Kickboxer. Walczył dla KSW oraz EMC. Obecnie podpisał kontrakt z organizacją Brave CF. W organizacji KSW zadebiutował w 2018 na gali numer 44. Jego rywalem był Tomasz Oświeciński, którego pokonał przez KO w 1 rundzie. Wygrywał też z “Popkiem” czy Akopem Szostakiem. Ostatni pojedynek w KSW stoczył w 2019 roku podczas KSW 51, gdzie przegrał z Mariuszem Pudzianowskim.

Ostatnią organizacją, w której toczył pojedynki to EMC. Stoczył w niej 3 pojedynki przegrywając tylko jeden. Debiut w tej organizacji miał miejsce w 2020 roku podczas 5 edycji. Nie należał on do udanych ponieważ przegrał z Damianem Olszewskim. Ostatni pojedynek miał miejsce w 2022 roku pokonując Szymona “Taxi Złotówę” Września. Opończ MMA spróbował swoich sił w kickboxingu. Stoczył tam jeden pojedynek na gali Cup of Lotus w 2022 roku przegrywając z Vladimirem Mineevem.

Były zawodnik KSW zawalczy na Słowenii!

W mediach społecznościowych organizacji Brave CF pojawiła się informacje o walce wieczoru 70 edycji, w której zobaczymy Erko Juna.

“Lionheart” to pretendent do pasa WFC wagi średniej. Walczył w WFC, KSW czy Hungary Regional. Obecnie związany z Brave CF. W MMA zadebiutował w 2008 roku na gali Slovenia Regional, gdzie zremisował Denisem Dejanovicem. W organizacji KSW stoczył jeden pojedynek w 2008 roku na gali KSW Extra 1 przegrywając z Danielem Dowdą.

Kolejną organizacją, w której toczył pojedynki było WFC. Stoczył tam 7 walk. Bilans wynosi 4-3. W debiucie w 2009 roku pokonał Ivana Michleva. Wygrywał też z Alanem Carlosem, Mario Valenticem czy Claudio Conti. W 2014 roku podczas 19 edycji Spróbował zdobyć pas mistrza w kategorii średniej. Niestety nie udało się to, ponieważ przegrał ze Svetoslavem Savovem. Ostatnia organizacja, w której stoczył pojedynek to Brave CF. W 2022 roku na Brave CF pokonał Mateja Plaveca.

Zobacz także:

Daniel Rutkowski dostał propozycję z UFC! Jaka będzie decyzja ”Rutka”?

Daniel Rutkowski w programie Oktagon Live na Kanale Sportowym wyjawił, że ma dużo ciekawych propozycji. ”Rutek” rozmawia również z… największą organizacją na świecie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis