MMA PLBoksPOGŁOSKI: Canelo Alvarez i Gennady Gołowkin dogadani na trzecią walkę!

POGŁOSKI: Canelo Alvarez i Gennady Gołowkin dogadani na trzecią walkę!

Foto: Sep 15, 2018; Las Vegas, NV, USA; Canelo Alvarez (black trunks) and Gennady Golovkin (white trunks) hug after their middleweight world championship boxing match at T-Mobile Arena. Mandatory Credit: Joe Camporeale-USA TODAY Sports

Wygląda na to, że kibice boksu na najwyższym poziomie doczekają się trzeciej walki między Canelo Alvarezem a Gennadym Gołowkinem. Obaj pięściarze nieoficjalnie dogadali się na zwieńczenie trylogii.

Choć w czasach panującej na świecie pandemii koronawirusa i kiedy liczne gale są odwoływane, nierozsądnym jest pisanie o kolejnych zestawieniach, to wg nieoficjalnych jeszcze wiadomości Canelo Alvarez i Gennady Gołowkin takie zestawienie między nimi właśnie dogadali.

Trzecia walka Alvarez vs. Gołowkin ma odbyć się we wrześniu na stadionie AT&T w Arlington w stanie Teksas. Podobno obie strony uzgodniły już warunki finansowe tego starcia.

Alvarez i Gołowkin w przeszłości mierzyli się dwukrotnie. Pierwsza walka odbyła się we wrześniu 2017 roku i zakończyła się remisem, który wzbudził sporo kontrowersji. Wszystko przez punktację sędziów, spośród których jeden dał nawet werdykt 118-110 na korzyść Alvareza, co nie przeszło bez echa w środowisku pięściarskim.

Rewanż odbył się rok później, we wrześniu 2018 roku i wówczas zwycięzcą okazał się Alvarez, który wygrał większościową decyzją sędziów.

Jak wg Was skończy się to za trzecim razem?