Podwójny mistrz organizacji FEN – Andrzej Grzebyk podaje warunek dołączenia do UFC!

Foto: FEN MMA
Foto: FEN MMA

Andrzej Grzebyk (15-3) to podwójny mistrz organizacji FEN, który dzierży pasy mistrzowskie dywizji średniej i półśredniej. Polak jednak jako cel sportowy wyznaczył sobie dołączenie do elitarnego grona zawodników walczących dla organizacji UFC.

Co Grzebyk musi spełnić, żeby dostać się do amerykańskiego giganta? Mistrz FEN w rozmowie z Maciejem Turskim z portalu polsatsport.pl przedstawił warunek, jaki postawiła mu organizacja UFC:

„Przejście do kategorii półśredniej to był strzał w dziesiątkę. Nie muszę zbijać wiele kilogramów, a czuję się świetnie. Jesteśmy w kontakcie z UFC, padły nawet pewne propozycje. Musimy stoczyć jeszcze jeden pojedynek, coś na zasadzie eliminatora, aby mogli wyłonić odpowiedniego zawodnika, który mógłby zasilić szeregi amerykańskiej organizacji. Problemem jest kategoria półśrednia. Jest bardzo liczna i wielu zawodników czeka na swoją szansę.”

Poniżej pełna wypowiedź Andrzeja Grzebyka -> TUTAJ

Andrzej Grzebyk swoją następną walkę w FEN ma stoczyć 12 października we Wrocławiu, gdzie będzie bronił tytułu mistrzowskiego wagi średniej.

Czy po tej walce zostanie zatrudniony przez UFC?