MMA PLBellatorPodwójny mistrz Bellatora Ryan Bader poznał szczegóły obrony pasa wagi półciężkiej

Podwójny mistrz Bellatora Ryan Bader poznał szczegóły obrony pasa wagi półciężkiej

Podwójny mistrz organizacji Bellator MMA, Ryan Bader nie bronił pasa mistrzowskiego dywizji półciężkiej od 2017 roku, kiedy to zastopował Lintona Vassella w drugiej rundzie na gali Bellator 186. Jednakże teraz, Bader poznał szczegóły swojej kolejnej walki w dywizji do 93 kilogramów.

Podczas sobotniej gali Bellator 238 oficjalnie ogłoszono, że 36-latek będzie bronił pasa wagi półciężkiej na gali, która odbędzie się 9 maja w San Jose w stanie Kalifornia. Rywalem Amerykanina będzie specjalista od sambo Vadim Nemkov.

Ryan Bader w ostatnim czasie toczył pojedynki w dywizji ciężkiej, gdzie wygrał Grand Prix tej kategorii wagowej, pokonując Muhammada Lawala i Fedora Emelianenko. Po wygranej walce z Rosjaninem założono mu na biodra pas wagi ciężkiej. Później Bader bronił tytułu królewskiej dywizji na gali Bellator 226, ale jego starcie z Cheickiem Kongo zakończyło się przez no-contest z powodu włożenia palców w oko.

Najbliższy rywal Badera – Vadim Nemkov jest jak dotąd niepokonany w Bellatorze. Rosjanin wygrał cztery kolejne walki, pokonując w swoim ostatnim występie w październiku zeszłego roku Rafaela Carvalho. Nemkov wygrał tamto starcie przez poddanie w drugiej rundzie.