MMA PLBez kategoriiPodopieczny Fedora Emelianenko odnosi wielki sukces!

Podopieczny Fedora Emelianenko odnosi wielki sukces!

Foto: Instagram Valentin Moldavski

To wielki sukces trenerski legendy światowego MMA. Podopieczny Fedora Emelianenko został mistrzem świata w Sambo Bojowym. To nie pierwszy sukces w karierze Valentina Moldavskiego.

Tak sukces swojego zawodnika skomentował Emelianenko

Z całego serca gratuluję naszemu mistrzowi i całej rosyjskiej drużynie sambo i sambo bojowego z okazji zwycięstw i wysokich miejsc wywalczonych na mistrzostwach świata! Życzę dalszych sukcesów i osiągania kolejnych celów! Bardzo się cieszę z powodu wygranej Valentina i całego naszego zespołu!

Dotychczasowa kariera Valentina Moldavskiego

Kariera w Sambo

Tytuł mistrza świata to nie pierwszy wielki triumf w karierze Rosjanina. Moldavski od kilku lat należy do ścisłej światowej czołówki w sambo bojowym. Na swoim koncie ma między innymi mistrzostwo Europy i tytuł mistrza świata w kategorii powyżej 100 kilogramów. Oba sukcesy odniósł w 2018 roku. W 2020 roku Moldavski został mistrzem Rosji, co umożliwiło mu wyjazd na turniej mistrzowski do Turkmenistanu.

Kariera w MMA

Valentin Moldavski to także utytułowany zawodnik mieszanych sztuk walki. Podopieczny Fedora Emelianenko rozpoczął swoją przygodę z MMA w 2015 roku. Od tego czasu 28-latek stoczył jedenaście pojedynków, z czego aż 10 zakończyło się jego zwycięstwem. Moldavski rozpoczął swoją karierę w mieszanych sztukach walki w organizacji Professional Combat Sambo. Następnie przyszedł czas na Rizin, gdzie stoczył cztery walki. Od 2017 roku Rosjanin związany jest z organizacją Bellator. Moldavski stoczył dla Amerykańskiego giganta pięć walk, spośród których wygrał wszystkie.

Zobacz także:

DJ Decks w świetnej formie! Czekacie na drugą walkę?

Dariusz Działek pozostaje w świetnej formie. Widzieliście już wideo z tarczy? Jak nie, to warto zobaczyć!

Błachowicz komentuje zwycięstwo Teixeiry! To będzie następny pretendent?

Glover Teixeira ponownie zaskoczył. Nasz mistrz Jan Błachowicz skomentował występ Brazylijczyka w mediach społecznościowych