Jako jeden z 30 śmiałków lądujesz w rosyjskiej tajdze. Masz 100 kg ekwipunku, nocą szaleje wielki mróz, musisz bronić się przed dzikimi zwierzętami i ludźmi. Każdy twój ruch obserwują kamery. Możesz wygrać 1,6 miliona dolarów. Tak wygląda scenariusz nowego rosyjskiego reality show – Game2:Winter.

„Każdy zawodnik zgadza się na to, że może być okaleczony, nawet zabity. 2 tysiące kamer, 900 hektarów, 30 ludzi. Wszystko dozwolone. Walki, alkohol, morderstwa, gwałty, wszystko”. Reklama nowego programu budzi kontrowersje na całym świecie. Pomysłodawcą projektu jest rosyjski biznesmen Jewgienij Piatkowskij. Rosjanin znany jest z innych kontrowersyjnych projektów. Nie będzie jednak typowego „prawa dżungli”. Mimo zgody podpisanej przez uczestników, mogą oni być aresztowani przez policję w przypadku złamania prawa.

Uczestnicy zostaną osadzeni w miejscu występowania wilków i niedźwiedzi. Według „Siberian Times” śmiałkowie będą mogli używać noży, ale broń palna będzie zakazana. Każdy startujący dostanie własne urządzenie do nagrywania. Teren będzie obserwować ponad 2 tys. kamer transmitujących rozgrywkę w Internecie 24 godziny na dobę. Każdy uczestnik musi być pełnoletni i zdrowy psychicznie. Start już 1 lipca 2017 roku, a finał rozgrywki 1 kwietnia 2018 roku.

Mimo kontrowersji i niebezpieczeństw czekających na uczestników, zgłosiło się już blisko 60 osób, nie tylko Rosjan. Reality show może być transmitowany na całym świecie. Biznesmen Piatkowskij mówi o zainteresowaniu stacji z 5 różnych państw. Według pomysłodawcy program ma dostarczać rozrywki i edukować.

Scenariusz show przypomina książkę oraz filmowy hit „Igrzyska śmierci” w których uczestnicy organizowanych przez totalitarne państwo zawodów walczą z przeciwnikiem na śmierć i życie.

Oto zdjęcia części śmiałków:

Zdjęcie: game2winter.ru

Zdjęcie: game2winter.ru

Pitbull Sports