MMA PLBez kategoriiPlotka: Shane Carwin wypada z turnieju Rizin?

Plotka: Shane Carwin wypada z turnieju Rizin?

Foto: VANCOUVER, CANADA - JUNE 11: Shane Carwin in the Octagon during the third round of his bout with Junior Dos Santos at UFC 131 at Rogers Arena on June 11, 2011 in Vancouver, British Columbia, Canada. (Photo by Donald Miralle/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)

Niedawno z występu w GP openweight organizacji Rizin Fighting Federation zrezygnować musiał Wanderlei Silva. Teraz pojawiły się pogłoski, że 29 grudnia nie zobaczymy także jednego z głośniejszych nabytków organizacji Shane’a Carwina. Były tymczasowy mistrz wagi ciężkiej UFC miał zmierzyć się z Amirem Aliakbarim (12-2).

Właśnie z obozu Irańczyka (AKA Thailand) wyszła informacja, że wśród potencjalnych zastępców wymienia się takich zawodników jak: Satoshi Ishii, Muhammed “King Mo” Lawal, Quinton “Rampage” Jackson, czy… Heath Herring. Co ciekawe, King Mo i Ishii walczą jeszcze w tym miesiącu na gali Bellator 169 w Dublinie 16 grudnia. Dlatego, jeżeli te doniesienia to prawda, najsensowniejsza byłaby kandydatura Rampage’a, który ostatni pojedynek stoczył w czerwcu właśnie z Ishiim (zwycięstwo przez decyzję). Dosyć osobliwie wygląda natomiast kandydatura Herringa, który ostatni raz bił się… na UFC 87 w 2008 roku. Z drugiej strony skoro Japończycy ściągnęli z emerytury Carwina, Tsuyoshiego Kosakę, czy 52-letnią Shinobu Kandori, to i może “Texas Crazy Horse” pojawi się znowu w ringu.

Sam szef RIZIN Nobuyuki Sakakibara na razie nie ustosunkował się do tych rewelacji. Natomiast w ostatnim poście na Instagramie pojawiło się takie tajemnicze zdanie:

Przygotowujemy dla was coś dużego, co spełni oczekiwania wszystkich fanów.