MMA PLNajnowszeBez kategoriiPlotka: Sem Schilt vs. Badr Hari na It’s Showtime 16 maja?

Plotka: Sem Schilt vs. Badr Hari na It’s Showtime 16 maja?

schiltchampfois3.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Na holenderskich forach krążą plotki, ze brakuje już tylko podpisów pod kontraktami dwóch wielkich gwiazd K1 – trzykrotnego mistrza World Grand Prix, mistrza wagi superciężkiej K1 Semmego Schilta i gwiazdy „mlodego pokolenia”, byłego mistrza wagi ciężkiej Badra Hariego.

Organizatorowi majowej gali It’s Showtime Simonowi Rutzowi marzył sie pojedynek Badra Hariego z Remym Bonjaskim. Poprzednie spotkanie tych panów to walka finalowa K1 WGP Finals 2008, podczas której Badr uderzył Bonjaskiego na ziemi. Bonjasky do walki już nie przystąpił i tym samym zdobył tytuł mistrza K1 WGP 2009. Bez wątpienia byłaby to świetna i widowiskowa walka, ponieważ młody i głodny Hari chciałby udowodnić, że jest lepszym zawodnikiem, wiadomo jednak, o czym już pisaliśmy, ze zarówno trenerzy, jak i sam Bonjasky nie są zainteresowani ta perspektywa.

Simon Rutz jest jednak znany z niesamowitych zestawień na swoich galach, nie zawiódł i tym razem. Do juz bardzo ciekawych, potwierdzonych 6 walk może dojść kolejna: Semmy Schilt vs. Badr Hari. Semmy jest wielkim, choc znienawidzonym mistrzem K1. Jego dorobek to 28 wygranych i 4 porażki, zdobył trzykrotnie tytul mistrza K1 WGP oraz posiada pas wagi superciężkiej. Jest nie lubiany ze względu na swoje doskonale warunki fizyczne, przez co wielu zawodnikom jak i rzeszom fanów wydaje się, że wygrywa tylko i wyłącznie dzięki nim. Zapominają, że jest tez bardzo doświadczonym zawodnikiem MMA, mistrzem świata karate kyokushin. Jego absolutna dominacje na ringach K1 od 2006 roku przerwał w eliminacjach do finałowego turnieju WGP Peter Aerts.

Badr to czołowa postać tzw. „młodego pokolenia” K1, które ma zamienić starych wyjadaczy jak Le Banner czy Aerts. Wymiana ta postępuje dość wolno, ponieważ starzy są wciąż dla młodych wilczków za mocni. Być może rok 2009 będzie tym przełomowym, a bardzo jasna zapowiedz tego dal właśnie Hari nokautując w 1 rundzie ćwierćfinału K1 WGP Final 2008 legendę – Petera Aertsa.

Obaj zawodnicy maja wielu fanów i wielu ludzi mniej im życzliwych. Walka ta byłaby bardzo dużym testem dla Hariego, ponieważ Schilt na pewno będzie głodny zwycięstwa i powrotu na szczyty K1. Z drugiej strony Badr dysponuje demolującym ciosem i wielu będzie liczyło na nokaut na wielkoludzie. Czy do tej walki dojdzie dowiemy się prawdopodobnie niebawem, bez wątpienia jednak byłby to wielki hit.

Walki juz potwierdzone to:
Tyrone Spong vs Gohkan Saki
Melvin Manhoef vs Stefan Leko
Andy Souwer vs Gago Drago
Arthur Khysenko vs Giorgio Petrosyan
Nieky Holzken vs Sahin ‘kaas’ Yakut
Murat Direkci vs Chahid Oulad El Hadj

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis