MMA PLPLMMAPLMMA 79: Michał Pasternak nowym mistrzem wagi półciężkej. Poddał Pawła Zakrzewskiego w 2. rundzie

PLMMA 79: Michał Pasternak nowym mistrzem wagi półciężkej. Poddał Pawła Zakrzewskiego w 2. rundzie

Michał Pasternak (14-4)  pokonał przed czasem Pawła Zakrzewskiego (3-2)  w walce wieczoru gali PLMMA 79 w Rzeszowie. Stawką tego pojedynku był kategorii półciężkiej.

Pojedynek często przenosił się w klincz. Przewagę zyskiwał silniejszy fizycznie Pasternak. Udało mu się skontrolować rywala w parterze. Były zawodnik ONE Championship umiejętnie trzymał swojego przeciwnika i zadawał kolejne ciosy. Zawodnik ten zakończył rundę w dominującej pozycji.

W kolejnej rundzie Pasternak szybko zapiął gilotynę. Zakrzewski wyswobodził się z tej techniki.  Pojedynek wrócił na środek klatki. Tym razem po nogi rywala poszedł Paweł Zakrzewski. Pasternak umiejętnie się bronił i w końcu walka ponownie znalazła się na środku klatki. Pasternak znalazł się za plecami rywala i pracował nad techniką kończącą. W końcu udało mu się zapiąć duszenie i poddać rywala.

Michał Pasternak został nowym mistrzem kategorii półciężkiej organizacji PLMMA. Były zawodnik ONE Championship wrócił na zwycięską ścieżkę po porażce, którą odniósł pod koniec zeszłego roku.