MMA PLNajnowszePLMMAPLMMA 78: Karol Linowski wygrywa z Adamem Biegańskim i zdobywa pas wagi średniej

Karol Linowski (6-2) pokonał Adam Biegańskiego (5-2) podczas gali PLMMA 78 w Wilanowie i zdobył pas wagi średniej

PLMMA 78 Biegański Linowski

Zawodnicy walczyli w stójce, od czasu do czasu walka przenosiła się też do klinczu. Biegański sporo też kopał. Linowski z kolei ruszał do przodu z kilkoma ciosami. Udało mu się też przechwycić nogę i obalić rywala. Nie chciał on jednak zbytnio schodzić do parteru i głównie obijał nogi przeciwnika. Zrobił to dopiero w ostatnich sekundach i nieomal nie wpadł w pułapkę Biegańskiego.

Już w pierwszej minucie drugiej rundy Biegański zainicjował klincz. Po rozerwaniu “Wiking” zajmował środek klatki. Zawodnicy wdali się w wymianę. Linowski trafił m.in mocnym kolanem na głowę rywala. Z kolejnego klinczu Biegański obalił rywala, ten jednak szybko wrócił na nogi. Linowski zdołał trafić kilkukrotnie, obronił też próbę obalenia. Później Biegański przycisnął przeciwnika do siatki, jednak w klinczu przyjął kilka mocnych łokci.

W ostatniej rundzie Biegański ponownie szybko spróbował klinczu. Sędzia dość szybko kazał zawodnikom wrócić na środek. Linowski ruszył do ataku, jednak jego przeciwnik szybko ponownie sklinczował. Próbę obalenia Biegański przypłacił przyjęciem kilku mocnych ciosów. Kolejny klincz przerwał sędzia. Linowski coraz częściej trafiał w stójce, w związku z czym rywal wolał klinczować. Linowski na przestrzeni całego pojedynku mocno poobijał też nogę rywala.

Po raz kolejny na tej gali sędziowie musieli decydować o wyniku pojedynku. Jednogłośnie przyznali oni zwycięstwo Karolowi Linowskiemu. Co ciekawe tylko on mógł zdobyć w tym pojedynku mistrzowski pas, gdyż jego rywal przekroczył wcześniej wyznaczony limit wagowy. Dla Linowskiego to drugie z rzędu zwycięstwo. W poprzedniej walce pokonał on Jakuba Labiaka (1-3-1) na PLMMA 77.