MMA PLFFFPiotr Świerczewski vs. Tomasz Hajto w MMA? “To by się sprzedało!”

Piotr Świerczewski vs. Tomasz Hajto w MMA? “To by się sprzedało!”

W świecie, w którym coraz śmielej patrzy się na różne egzotyczne zestawienia w sportach walki, bardzo możliwe, że starcie dwóch czołowych piłkarzy lat ’90 w Polsce przykułoby uwagę wielu kibiców w całym kraju. I to niekoniecznie kibiców związanych tylko z MMA.

W najnowszym programie “Stan Futbolu”, w której gościł Piotr Świerczewski padł pomysł na hipotetyczną walkę z Tomaszem Hajto. Cała sytuacja wynikła z dyskusji o najbliższej walce “Świra”, którą 47-latek stoczy 21 grudnia na gali FFF 2 w Zielonej Górze. Przeciwnikiem Piotra Świerczewskiego będzie Greg Collins. 

Świerczewskiego o potencjalną walkę z Tomaszem Hajto zapytał prowadzący program Krzysztof Stanowski. Co ciekawe, “Świr” zgodziłby się na ten pojedynek:

“To jest sport. To nie znaczy, że my się nienawidzimy. My się lubimy, my do siebie dzwonimy. Jeśli dojdzie do takiej walki, to będzie to czysto sportowa rywalizacja.”

Typowania potencjalnej walki Świerczewski vs. Hajto podjął się także były kolega z reprezentacji obu zawodników – Wojciech Kowalczyk, który nieznacznie wskazał na zawodnika z lepszymi warunkami fizycznymi, choć do ostatecznego werdyktu miał spore wątpliwości:

“Hajto jest wysoki i tutaj jest przewaga Hajtowego nad “Świrem”, ale ja “Świra” znam i nawet w jednym pokoju na igrzyskach olimpijskich mieszkaliśmy i wiem, jaki to jest agresywny człowiek. Zawsze jego postawa na boisku była taka, że był agresywny. Na boisku i na treningach, do “Świra” strach było podchodzić. Hajto ma wzrost, jest też napakowane, ale… remis!”

Cały odcinek “Stanu Futbolu”, w którym udział brał Piotr Świerczewski do sprawdzenia poniżej: