MMA PLFFFPiotr Świerczewski odpowiada Najmanowi: To jest jego poziom – niski i płytki [WIDEO]

Piotr Świerczewski odpowiada Najmanowi: To jest jego poziom – niski i płytki [WIDEO]

Foto: Sport Onet

Piotr Świerczewski w najbliższy weekend zadebiutuje w klatce na gali FFF 2 w Zielonej Gorze. Były reprezentant Polski odniósł się jednak również do wypowiedzi jakiej udzielił o nim Marcin Najman.

“El Testosteron” w rozmowie ze Sport.pl niepochlebnie wyrażał się o  Świerczewskim nazywając go choćby “chłopkiem roztropkiem na jednego liścia”.

Z kolei “Świr” w wywiadzie udzielonym “Super Expressowi” wyraził swoje zdanie na temat byłego pięściarza walczącego obecnie dla FAME MMA.

“Ja do niego nic nie mam. On mnie nie interesuje w ogóle, bo w zasadzie nie jest moim kolegą ani nic. Ja tylko stwierdzam fakt, że to jest człowiek, który do wszystkich tych swoich konkurentów krzyczał – do Pudziana, do Trybsona i w 30 sekund został poddany czy miał kontuzję. Wszystkich jakby wyzywa. Tylko to mi się nie podoba, bo ja szanuję swoich przeciwników i co by się nie działo, czy wygram czy przegram to zawsze podaje rękę. A on wyzywa tych zawodników, to nie jest ładne.”

Świerczewski przypomniał też, iż w przeszłości Najman dużo “krzyczał” przed pojedynkami choćby z Pudzianowskim, Saletą czy Trybałą. Później te walki kończyły się jednak dość szybki porażkami Najmana. Nie zamierza jednak zniżać się do jego poziomu i nie będzie go obrażał.

“Nakrzyczał się tyle, nagadał się tyle i nic z tego nie było. To jest jego poziom. Taki według mnie niski i płytki, że obraża ludzi. Jeżeli tak chce to niech mnie obraża, co ja mu powiem? Ja go nie będę obrażał, bo nie chce się zniżać do jego poziomu. Wydaje mi się, że nie jest to wybitny sportowiec. Wybitny sportowiec to jednak ma jakieś sukcesy. Marcina sukces to nie wiem jaki jest. Pokonał paru Słowaków takich bardzo słabych… Jego sukces sportowy to nie wiem, chyba wystąpienie w Big Brotherze. To chyba jego jedyny sukces sportowy.”

Piotr Świerczewski dla Super Expressu:

FFF 2 – rozpiska:

Piotr Świerczewski vs. Greg Collins
Dariusz „DJ Decks” Działek vs. Tomasz Słodkiewicz
Paweł „Trybson” Trybała vs. Damian Kostrzewa
Damian „Rest Dixon37” Osytek vs. Rafał „Tito” Kryla
Karolina „Way of Blonde” Brzyszczyńska vs. Patrycja „Lady Squat” Zahorska
Filip Bątkowski vs. Hubert Sulewski
Justyna „Lara Croft” Haba vs. Klaudia Pawicka

Transmisja: start o 20:00 (sobota) – studio od godz. 19:00

20:05 – Polsat
19:00 – Polsat Sport
19:00 – ipla.tv (dostęp płatny – 10 zł)