MMA PLFENPierwsze słowa Izabeli Badurek po skandalu na FEN 30! [WIDEO]

Pierwsze słowa Izabeli Badurek po skandalu na FEN 30! [WIDEO]

Izabela Badurek (8-6) po dużych zawirowaniach zdobyła ważne zwycięstwo. 29-latka w sobotę na Fight Exclusive Night 30 we Wrocławiu pokonała niejednogłośną decyzją sędziów Anitę Bekus (3-2). Zobaczcie jak Izabela skomentowała całą sytuację.

To był naprawdę świetny pojedynek. Kompletne otworzenie widowiska nastąpiło w drugiej odsłonie. Zwroty akcji to na pewno możemy powiedzieć! Wydawało się, że balacha była blisko zakończenia walki. Bekus pokazał charakter i wyszła z wielkich opresji.

Początkowo ogłoszono zwycięstwo reprezentantki Shark Top Team, lecz szybko doszło do zmiany. Organizacja ogłosiła błąd w liczeniu punktów. Tym samym Izabela Badurek mogła cieszyć się ze zdobytego zwycięstwa.

Izabela Badurek: Czułam się bardzo pokrzywdzona tą decyzją!

Izabela Badurek (8-6) nie kryła, że po werdykcie w klatce czuła wielkie rozczarowanie i ból. Zawodniczka z Lublina przekonuje, że myślała w przeszłości o składaniu protestów, ale jest to skomplikowane.

No tak jak mówiłam jeśli sport jest całym życiem i uważasz, że wygrało się coś to trudno mieć inną decyzje. Zareagowałam bardzo impulsywnie i z serducha, ale czułam się bardzo pokrzywdzona tą decyzją (..) Szczerze mówiąc nie chciało mi się w to wierzyć, bo chyba to się nie spotkało na galach żeby wszedł prezes i była zmiana decyzji. Myślałam, że już będzie przyklepane i nikt nie będzie składał protestów, bo już wcześniej się dowiadywałam i jest to skomplikowane. Wszyscy buczeli na widowni i już trochę w to uwierzyłam. Jak wchodziłam tutaj, bo wszyscy podawali mi piątkę i, że wygrałam tą walkę. Potem podszedł do mnie prezes.     

Cała rozmowa poniżej:

Iza Badurek (8-6) we Wrocławiu stoczyła drugą walkę w Fight Exclusive Night. 29-latka zadebiutowała w czerwcu poprzedniego roku. Na pierwszym wydarzeniu FEN w Ostródzie widzieliśmy zestawienie z Katarzyną Lubońską. Judoczka po pełnym dystansie przegrała dyskusyjną niejednogłośną decyzją sędziów.

Zobacz także:

To byłaby świetna walka! Błachowicz dałby radę?

Jan Błachowicz wyjawił jak się zapatruje na starcia mistrz vs mistrz. Jest już ciekawe potencjalne zestawienie

Briedis będzie trzymał kciuki za Głowackiego! Zaskoczeni?

Mairis Briedis ma nadzieje, że w grudniu Głowacki sięgnie po pas. Łotysz chętnie stanie do rewanżowego pojedynku