MMA PLUFCPierwsza zapowiedź walki Conor McGregor vs. Donald Cerrone na UFC 246 [WIDEO]

Pierwsza zapowiedź walki Conor McGregor vs. Donald Cerrone na UFC 246 [WIDEO]

W sieci pojawiła się pierwsza oficjalna zapowiedź walki wieczoru pierwszej numerowanej gali UFC w roku 2020.

8 stycznia w T-Mobile Arena w Las Vegas na gali UFC 246 w walce wieczoru spotkają się Conor McGregor (21-4) i Donald Cerrone (36-13, 1 N/C). Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii półśredniej.

McGregor jako pierwszy zawodnik w historii organizacji UFC był posiadaczem jednocześnie dwóch pasów mistrzowskich. W ostatnich 3 latach Irlandczyk stoczył tylko jedną walkę. W październiku ubiegłego roku przegrałem w pojedynku z Khabiem Nurmagomedovem na UFC 229. Tamta gala pobiła rekord sprzedaży PPV – 2,4 mln subskrypcji. „The Notorious” jest z pewnością najbardziej dochodową gwiazdą w historii organizacji. Brał on bowiem udział w walkach wieczoru 4 z 5 najlepiej sprzedających się gal.

W czasie gdy Irlandczyk stoczył jedną walkę Cerrone w oktagonie pojawił się aż 11-krotnie! „Kowboj”to żywa legenda amerykańskiej organizacji i posiadacz wielu rekordów. Amerykanin stoczył w UFC najwięcej walk – 33 (rekord dzielony z Jimem Millerem). Ma też najwięcej zwycięstw -23. Najwięcej razy kończył też swoich rywali – 16. Ponadto Cerrone może pochwalić się też takimi rekordami jak największa liczba nokdaunów (20) czy bonusów (18).

Poniżej oficjalna zapowiedź tego starcia: