Pierwsza reakcja Jona Jonesa po zdobyciu mistrzostwa wagi ciężkiej przez Daniela Cormiera

W miniony weekend mistrz wagi półciężkiej Daniel Cormier (21-1, 1 N/C) został podwójnym czempionem największej organizacji MMA na świecie, pokonując w walce wieczoru gali UFC 226 w Las Vegas dotychczasowego mistrza królewskiej dywizji wagowej – Stipe Miocica (18-3). 

„DC” tym samym został drugim po Conorze McGregorze podwójnym mistrzem UFC.

Na Twitterze natomiast pojawił się tajemniczy wpis byłego rywala Daniela Cormiera – Jona Jonesa (22-1, 1 N/C), który w przeszłości dwukrotnie górował nad Cormierem, z zaznaczeniem jednak, że jedno ze zwycięstw zmieniono na no-contest po wpadce dopingowej „Bonesa”:

„Pamiętajcie, że życie jest podróżą, a nie wyścigiem. Jeśli Bóg pozwoli, bym był tutaj i pozostawał zdrowym, to wierzcie mi proszę, że czeka mnie jeszcze wiele walk do stoczenia. Nie zapominajcie, że nadal jestem najmłodszym gościem w TOP 5 wagi półciężkiej i ciężkiej.”

Jon Jones czeka teraz na możliwość powrotu do oktagonu po wpadce dopingowej z ostatniej walki ze wspomnianym wyżej Danielem Cormierem. Kiedy będzie możliwy powrót „Bonesa” do UFC, tego nie wiadomo, gdyż Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) nie dała jeszcze zielonego światła na powrót byłego mistrza oraz nie wyznaczyła daty potencjalnego oczyszczenia z wcześniejszych zarzutów, pozwalających na kontynuowanie kariery w UFC.