Pierwsza obrona pasa Jessiki Andrade bliska finalizacji. Zaskakująca rywalka

Foto: Jason Silva-USA TODAY Sports
Foto: Jason Silva-USA TODAY Sports

Zaskakujące informacje docierają zza Oceanu. Według informacji portalu ESPN rywalką Jessiki Andrade (20-6) w pierwszej obronie pasa kategorii słomkowej będzie Chinka Weili Zhang (19-1).

Informację podał dziennikarz portalu ESPN – Brett Okamoto.

Choć kontrakty nie zostały jeszcze podpisane to pojedynek jest już bliski finalizacji.

Do walki mistrzowskiej miałoby dojść 31 sierpnia na gali w chińskim Shenzhen. Ma być to gala dostępna w Stanach na platformie ESPN+.

Obecna mistrzyni wagi słomkowej ma obecnie serię 4 zwycięstw. Tytuł zdobyła przed rodzimą publicznością w Rio de Janeiro. Na UFC 237 znokautowała slamem w drugiej rundzie dotychczasową mistrzynię Rose Namajunas (8-4).

Zhang po porażce w zawodowym debiucie w 2013 wygrała kolejnych 19 pojedynków. Zdecydowaną większość przed czasem – 16 (9 KO/TKO i 7 poddań). W oktagonie UFC zwyciężała już trzykrotnie. Ostatnio jej wyższość musiała uznać Tecia Torres (10-4).

Wybór Chinki na kolejną pretendentkę jest dość zaskakujący. “Magnum” zajmuje obecnie dopiero 6. pozycji w rankingu kategorii słomkowej. Wygląda jednak na to, że władze UFC chcą podbić niezwykle istotny rynek jakim jest ojczyzna zawodniczki – Chiny.

Wydawało się, że pojedynkiem, który może wyłonić kolejną pretendentkę będzie niedawne starcie Tatiany Suarez (8-0) z Niną Ansaroff (10-6). Walkę jednogłośną decyzją wygrała Suarez. Zmaga się ona jednak z urazem szyi i wygląda na to, że przed walką mistrzowską będzie musiała najpierw dojść do pełnej sprawności.

Jak widać na ten moment organizacja UFC nie przewiduje też walki mistrzowskiej dla Joanny Jędrzejczyk (15-3). Polka w przeszłości pewnie pokonała na punkty obecną mistrzynię. Obecnie jest jednak po porażce i spośród ostatnich 4 pojedynków wygrała zaledwie jeden. Być może więc przed ewentualnym kolejnym tittle shotem będzie musiała jeszcze wygrać jakąś walkę z inną czołową zawodniczką dywizji do 115 funtów.