Sprzedaż biletów na marcową galę w Londynie ruszy już za kilkanaście dni, dlatego też UFC rozpoczęła odkrywać karty w rozpisce tegoż wydarzenia, aby zachęcić potencjalnych widzów. Zapowiedziano dziś starcie pożegnalne Brada Picketta, ale oprócz tego ujawniono 10 kolejnych nazwisk.

Jednym z ciekawszych starć będzie walka Leona Edwardsa (12-3) z Vincente Luque (11-5-1).
Anglik to pogromca m.in. Pawła Pawlaka. W UFC wygrał 4 z 6 pojedynków, a jego największym sukcesem było poddanie w ostatniej walce Alberta Tumenova, dzięki czemu wpisał sobie kolejne drugie zwycięstwo z rzędu. Luque to były uczestnik TUFa, w którym rywalizowały ze sobą kluby ATT i Blackzilians. W debiucie dla UFC wprawdzie przegrał, ale aktualnie może pochwalić się passą 4 wygranych przed czasem.

Kolejnym ciekawym zestawieniem będzie walka w wadze lekkiej pomiędzy Teemu Packalenem (8-1) a Marc’em Diakiese (11-0).
Teemu to niedoszły rywal Łukasza Sajewskiego, ale również jedyna skaza na rekordzie Grzegorza Szulakowskiego. Będąc niepokonany zadebiutował dla UFC w starciu z Michaelem Lebout. Tę walkę przegrał przez decyzję, ale w kolejnym starciu znokautował rywala w 24 sekundzie. Diakiese to niepokonany 23-letni były mistrz BAMMA. Kontrakt z UFC podpisał kilka miesięcy temu i wygrał obie walki. Pokonał kolejno wspomnianego już Łukasza Sajewskiego, a ostatnią jego ofiarą był Frankie Perez.

W rozpisce znalazł się również Tom Breese (10-1), a jego rywalem będzie Oluwale Bamgbose (6-2).
Breese to były mistrz BAMMA w wadze półśredniej. W UFC wygrał pierwsze 3 walki, ale w ostatnim pojedynku przegrał z Seanem Stricklandem. Jego walka w Londynie będzie debiutem w wadze średniej. Nigeryjczyk Oluwale to mistrz Ring of Combat, który zadebiutował w UFC zastępując kontuzjowanego Joe Riggsa w walce z Uriah Hallem. W UFC stoczył do tej pory 3 walki i tylko raz udało mu się wygrać.

Podczas gali w Londynie będziemy również świadkami bratobójczej walki pomiędzy Scottem Askhamem (14-3) i Bradem Scottem (10-4).
Askham to były rywal Krzysztofa Jotki. Do UFC trafił jako mistrz BAMMA w wadze średniej, ale jego kariera w najlepszej lidze MMA na świecie toczona jest w kratkę. W ostatniej walce przegrał z Jack’em Hermanssonem, więc nadchodzący pojedynek może być kluczowy w jego karierze. Brad to kolejny Anglik w rozpisce, który również przeplata zwycięstwa z porażkami. Ma identyczny bilans walk w UFC jak jego przyszły rywal, a w ostatniej walce przegrał z Krzysztofem Jotko.

Ostatnią walką dopisaną dziś do rozpiski będzie starcie rewanżowe w wadze półciężkiej pomiędzy reprezentującym gospodarzy Darrenem Stewardem (7-0) a Francimarem Barroso (18-5).
Steward to weteran brytyjskiego podwórka. Mistrz KFN oraz były zawodnik Cage Warriors, który słynie z kończenia swoich walk. W debiucie dla UFC zmierzył się właśnie z Brazylijczykiem, ale to starcie zakończyło się jako no contest. Barroso to zawodnik Nova Uniao, który od prawie 4 lat walczy dla UFC. Jego aktualny bilans dla tej organizacji to 3-2, 1 NC.

Gala UFC Fight Night 107 odbędzie się w Londynie 18 marca. Sprzedaż biletów na to wydarzenie ruszy 27 stycznia.

Pitbull Sports