MMA PLBoksPiątkowska o walce na FAME MMA: Rozmawiamy o debiucie na początku przyszłego roku!

Piątkowska o walce na FAME MMA: Rozmawiamy o debiucie na początku przyszłego roku!

Foto: facebook Piątkowska

Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) ma napięty grafik! Już w najbliższą sobotę stoczy walkę w boksie, ale już w tym momencie mówi się choćby o debiucie w mieszanych sztukach walki.

Najbliższą walkę ”Tygrysica” stoczy piątego grudnia. Podczas Polsat Boxing Night zobaczymy następną konfrontacje boksu z MMA. Była mistrzyni świata WBC zmierzy się z Różą Gumienną czyli utytułowaną zawodniczką K-1 i ostatnio już fighterką MMA.

Przypomnijmy, że do podobnej konfrontacji doszło w wakacje na gali Tomasza Babilońskiego. Daniel Rutkowski sprawił niespodziankę! Radomianin po bliskiej walce przegrał z Przemysławem Runowskim, który należy do ścisłego topu swojej kategorii wagowej w Polsce. Jak tym razem zakończy się rywalizacja? Odpowiedzi na wszystkie pytania już w najbliższą sobotę!

Ewa Piątkowska: FAME MMA idzie w dobrym kierunku!

Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) zdradziła, że prowadzi zaawansowane negocjacje z organizacją FAME MMA. Wszystko wskazuje na to, że do debiutu dojdzie już w pierwszej połowie 2021 roku – o czym wspomniała w rozmowie z portalem PoGongu.pl.

Tak, jestem w trakcie rozmów z tą federacją. Rozmawiamy o moim debiucie na początku przyszłego roku. Oczywiście nie będę walczyła z celebrytkami ani z dziewczynami, które nigdy nie miały do czynienia ze sportem. Federacja chce mnie zestawić z doświadczoną zawodniczką z jakiegoś innego sportu walki niż boks (…) Moim zdaniem w Fame MMA wszystko idzie w dobrym kierunku. Jest tam dużo show i czasami widzimy poziom, który nie pasuje wielu osobom. Z drugiej strony trzeba przyznać, że na tle innych federacji MMA, czy w ogóle wszystkich sportów walki w Polsce, Fame MMA radzi sobie niesamowicie. Żadna polska federacja nie sprzedaje tyle PPV co Fame MMA. Dlatego uważam, że warto się z nimi związać.

Ponadto Ewa Piątkowska nie wyklucza walki w formule gołych pięści. Była oferta walki z Martą Waliczek na Genesis 1 o czym informowaliśmy na naszym portalu [TUTAJ].

Trochę mnie kusi. Nie planuję robić kariery w walkach na gołe pięści, ale raz chciałabym spróbować. Nigdy nie biłam się poza ringiem i nie wiem, jak to jest bić się bez rękawic. Czuję, że z moim stylem boksowania mogę mieć atuty w takich walkach. Najbardziej podoba mi się federacja BKFC, która niedawno zakontraktowała gwiazdę MMA, Paige VanZant.  

Karta walk Polsat Boxing Night:

Michał Cieślak (19-1, 13 KO) – Taylor Mabika (19-6-2, 10 KO)
Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) – Róża Gumienna (0-0)
Przemysław Runowski (19-1, 4 KO) – Michał Syrowatka (22-4, 7 KO)
Jan Lodzik (4-0, 1 KO) – Damian Tymosz (4-0-1, 2 KO)
Łukasz Stanioch (3-0, 1 KO) – Przemysław Gorgoń (12-6-1, 5 KO)
Mateusz Lis (2-0, 2 KO) – Max Miszczenko (6-1, 2 KO)
Mukhamad Ali Kharimov (0-0) – Sejfulla Ashkabov (0-0)
Marcel Materla (0-0) – Filip Lewandowski (0-0)

Zobacz także:

Rychu Peja na gali Gromda 3! W jakiej roli?

Jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce, a według wielu najlepszy w swoim fachu w historii polskiego hip hopu Rychu Peja na gali Gromda 3! Poznański raper pojawi się na kolejnej gali walk na gołe pięści!