PFL11: Sean O’Connell po wojnie wygrywa milion dolarów i ogłasza przejście na emeryturę!

Foto: Ryan Loco, PFL
Foto: Ryan Loco, PFL

Sean O’Connell i Vinny Magalhães zostawili w klatce dużo serca podczas walki o milion dolarów.

Panowie niemal od raz wdali się w wymianę na wiele ciosów. Vinny wyraźnie odczuł ciosy, próbując sprowadzić walkę na ziemię. Po udanym sprawlu O’Conella, nastąpiła walka o dźwignie na nogi z obu stron. Po powrocie do stójki znowu panowie sprawdzili twardośc swoich szczęk, po której Vnny znowu poszedł po obalenie, w rezultacie którego zdobył plecy, gdzie zaczął metodycznie rozbijać rywala. Sean wstał na minutę przed końćem, co wykorzystał Vinny do pójścia po dźwignię na nogę. Nie dopiął jej jednak do końća rundy.

Drugą rundę pierwszy otworzył Vinny od dwóch prostych, ale potem Sean mocniej przymierzył, chwiejąc Brazylijczykiem. Vinny spróbował dwóch obaleń pod rząd, ale O’Connell sprawlując obornił i wracił do stójki. Po trzeciej próbie sprowadzenia nie wstał dostatecznie szybko i Vinny zapnął dzwignię na nogę ale amerykanin znowu uciekł. Panowie wdali się w stójkowe wymiany, w przerwach od obaleń Vinniego. O’Connell trafił i znowu chwieje Brazylijczykiem. Magalhães rozpaczliwie próbował obalać, wystawiając się na ataki Seana w korpus. Do trzeciej rundy wejdą już obaj w trybie zombie.

Vinny agresywnie rozpoczął trzecią rundę od wielu kombinacji. O’Connell trafił go jednak bardzo mocnym prostym i znowu zachwiał brazylijczykiem. Magalhães ratuje się sprowadzeniem, które Sean obronił. Zaraz jednak po podniesieniu walki do stójki Vinny znowu rzucił się po nogę. Sean zlał go kilkoma ciosami ground and pound po czym znowu wstał. Zamknął Vinniego pod siatką gdzie wdali się w bijatykę, zakończoną kolejną nieudaną próbą sprowadzenia. Maghales próbuje zarówno balachy jak i trójkąta po obalaniu, ale O’Conell uciekał do końca rundy.

Narożnik zdecydował się jednak oszczędzić Vinniemu obrażeń mózgu i przerwał walkę, ogłaszając Seana O’Conella zwycięzcą.

Po walce Sean O’Connell ogłosił zakończenie sportowej kariery.