MMA PLProfessional Fighters LeaguePFL zwolni część zawodników. Poznaliśmy też wysokość stypendium

PFL zwolni część zawodników. Poznaliśmy też wysokość stypendium

Foto: SportTechie

Organizacja PFL z powodu pandemii koronawirusa odwołała swój tegoroczny sezon. Zawodnicy mają otrzymywać wynagrodzenie w formie stypendium. Z usług części z nich jednak zrezygnowano.

Prezes organizacji Pete Murray w rozmowie z Amy Kaplan z portalu FanSided poinformował, że PFL zachowało ponad 2/3 planowanego rosteru zawodników.

Miesięczne stypendium ma wynieść około 1 000 dolarów. Co ważne, będzie to dodatkowa wypłata dla zawodników. Pieniądze te nie będą więc traktowane jako zaliczka na poczet przyszłych wypłat uczestników turnieju.

Jedynym zawodnikiem z Polski, który miał brać udział w tegorocznym sezonie jest Marcin Held. Polak odniósł się do odwołania sezonu w mediach społecznościowych.

“Niestety z powodu szalejącego po świecie koronawirusa 👑🦠, turniej amerykańskiej organizacji PFL, który miał rozpocząć się w czerwcu, został odwołany.
Nie jest to łatwy czas dla nas wszystkich, ale nie ma co narzekać, tylko trzeba to przetrwać💪🏼. Przez czas postoju dalej będę trenowal, by być gotowym na wznowienie turnieju. Gdy warunki na to pozwolą to zaczne prywatne lekcje i regularnie będę odwiedzał MULTI MED dla aktywnych by jeszcze bardziej zadbać o siebie.
A jak na Was wplynela sytuacja epidemii? Pracujecie? Postój? Home office?”

🇵🇱Niestety z powodu szalejącego po świecie koronawirusa 👑🦠, turniej amerykańskiej organizacji PFL, który miał rozpocząć…

Opublikowany przez Marcina Held Środa, 22 kwietnia 2020