MMA PLProfessional Fighters LeaguePFL w TVP! Walki Marcina Helda z transmisją w polskiej telewizji!

PFL w TVP! Walki Marcina Helda z transmisją w polskiej telewizji!

Foto: SportTechie

Jak dosłownie przed chwilą ogłosił w kanale sportowym Maciej Turski, gale organizacji PFL będą transmitowane na antenie TVP Sport. Informację potwierdził też dyrektor stacji, Marek Szkolnikowski.

Profesional Fighters League to organizacja, która obecna jest na rynku od 2012 roku. Wtedy swoje wydarzenia organizowała pod nazwą World Series of Fighting. Startowali na ich galach tacy zawodnicy jak Anthony Johnshon, Marlon Moraes, David Branch czy Justin Gaethje. We wrześniu 2013 miał zadebiutować obecny mistrz UFC w wadze półciężkiej, Jan Błachowicz. Ostatecznie do tego debiutu nie doszło z uwagi na sytuację z kontraktem Polaka.

W 2017 organizacja rozpoczęła rebranding. Zmieniła formułę organizowanych gal na format ligowy, którego zwieńczeniem jest turniej z pulą wypłat o wartości jednego miliona dolarów dla zwycięzcy.

Utalentowany Polak w turnieju o milion dolarów! Groźni rywale!

W 2020 świat obiegła wieść, że był zawodnik UFC, Bellatora oraz ACA, Marcin Held (MMA: 26-7) podpisał kontrakt z organizacją kierowaną przez Raya Sefo. Niestety z uwagi na szalejącą na świecie pandemię Covid-19, amerykańska organizacja zdecydowała o przełożeniu turnieju na obecny rok.

Rywalami Polaka w drodze po jedną z największych wypłat w MMA są m.in. były mistrz UFC, Anthony Pettis; dwukrotny zwycięzca turniejów PFL, Nathan Schulte; profesjonalny bokser Clay Collard; a także były mistrz FEN oraz były zawodnik KSW, Joilton Santos Lutterbach. Obecny skład turnieju wagi lekkiej został bardzo ciepło przyjęty przez fanów na mediach społecznościowych.

Regularny sezon gal PFL ruszy 23 kwietnia. Na razie nie wiadomo, kiedy i z kim zawalczy Marcin Held.

Zobacz także:

Organizacja KSW oddaje kwotę z bonusu!

Pieniądze z bonusu za walkę wieczoru powędrują na rzecz chorej córeczki Daniela Omielańczuka.

Narkun apeluje o rewanż z De Friesem! Chcielibyście to zobaczyć?

”Żyrafa” apeluje o rewanżowe starcie z Philem De Friesem (19-6). Podopieczny Piotra Bagińskiego chciałby zostać podwójnym mistrzem KSW.