MMA PLProfessional Fighters LeaguePFL 2022 #4: Marcin Held przegrywa rewanż z Natanem Schulte. Polak nie awansuje do fazy play-off [WIDEO]

PFL 2022 #4: Marcin Held przegrywa rewanż z Natanem Schulte. Polak nie awansuje do fazy play-off [WIDEO]

Marcin Held (27-9) przegrał z Natanem Schulte (22-5-1) podczas kolejnej gali sezonu regularnego PFL w Atlancie. Brazylijczyk zwyciężył jednogłośną decyzją sędziowską.

PFL 2022 #4 Marcin Held

Schulte rozpoczął pojedynek od presji i spychania Polaka w kierunku siatki. “Russo” przedzierał się ciosami prostymi. Held podjął próbę wkręcenie a się po nogę, ale bez powodzenia. Schulte wciąż napierał, ale polski zawodnik walcząc na wstecznym odpowiadał. Held ładnie trafił podbródkowym. Potem były pretendent do pasa Bellatora sam przyjął jednak mocny cios lewą ręką.

Bardzo dobrze kopnięciami pracował Schulte. Dwukrotny mistrz PFL znakomicie wykonywał lowkicki. Held dobrze w tempo obalił, ale nie skontrolował rywala. Na domiar złego były zawodnik UFC przyjął też kilka naprawdę mocnych ciosów. Schulte w pewnym fragmencie mimo wywieranej presji był mniej aktywny. Potem niestety Brazylijczyk kilkukrotnie trafił naprawdę mocno. Schulte znakomicie przymierzył high kickiem.

Held dość aktywnie zaczął rundę trzecią. Inicjatywę wciąż miał jednak jego rywal. Schulte wciąż zajmował środek klatki i napierał. Brazylijczyk często kopał i szukał obszernych ciosów. Held inkasował sporo uderzeń. Schulte dobrze wybronił próbę obalenia i wzmocnił tempo w samej końcówce.

Ostatecznie o wyniku pojedynku musieli decydować sędziowie punktowi. Na pełnym dystansie lepszy okazał się tym razem Schulte, rewanżując się Polakowi za porażkę sprzed roku. Brazylijczyk wygrał u wszystkich sędziów – 30-27, 30-27, 29-28.

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [17-20.06.2022] Na którą galę najbardziej czekacie?

Przed nami kolejny weekend pełen emocji w MMA. Szczególnie dużo będzie dziać się… w Polsce!

Wielki Bu gotowy na starcie z Denisem Załęcki: Rzekomo odmówiłem mu walki! Co wy na to?

Patryk Masiak w rozmowie z portalem fightsport.pl wyjawił, że jest gotowy i chętny na walkę z Denisem Załęckim. ”Wielki Bu” zapewnia, że może być to starcie na gołe pięści.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis