MMA PLProfessional Fighters LeaguePFL 2019 #7 Playoffs – wyniki i darmowa transmisja [WIDEO]

PFL 2019 #7 Playoffs – wyniki i darmowa transmisja [WIDEO]

Foto: PFL MMA

Zapraszamy do śledzenia wyników oraz krótką relację z gali PFL 7, która odbywa się w Mandalay Bay Events Center w Las Vegas, Nevadzie. To początek fazy-play-off obecnego sezonu. Tym razem rywalizować będą zawodniczki kategorii lekkiej oraz zawodnicy kategorii półśredniej.

Ray Cooper III pomimo zmiany rywala pewnie awansował do finału, posyłając w 11 sekundzie drugiej rundy Chrisa Curtisa prawym sierpowym. Wcześniej w pierwszej rundzie pewnie obalił i kontrolował swojego rywala.

Kayla Harrison nie dała żadnych szans Bobbi-Jo Dalziel i poddała ją balachą już w pierwszej rundzie, szybko awansując do finału turnieju kobiet.

Larissa Pacheco pokrzyżowała promocyjne plany PFL i w półfinałach kobiecego turnieju bez problemów zdominowała Sarę Kaufman. O wyniku zadedydowała przewaga warunków fizycznych Brazylijki.

Po pojedynku pełnym szalonych wymian David Michaud awansował do półfinałów pokonując na punkty Johna Howarda. Pojedynek był toczony w szybkim tempie. O zwycięstwie Michauda zadecydowała większa aktywność, szczególnie w aspekcie klinczerskim swoim brudnym boksem nie dawał oddechu Howardowi. Ostatecznie sędziowie orzekli jednogłośną wygraną zawodnika z Południowej Dakoty.

Magomed Magomedkerimov bez problemów pokonał Chrisa Curtisa. Walka toczyła się pod dyktando Dagestańczyka – w pierwszej rundzie szybko obalił Amerykanina i nie pozwolił mu zadać nawet jednego ciosu. W drugiej odsłonie Magomedkerimov zaniechał obaleń i pokazał dominację w stójce.

Glaico França nie bez problemów awansował do półfinału. Większość 10-minutowego pojedynku z André Fialho toczyła się w parterze, gdzie França miał przewagę. Różnicę przyniosła druga runda, kiedy to na początku Portugalczyk trafił kilkoma mocnymi ciosami, chwiejąc Brazylijczykiem. Ostatecznie sędziowie orzekli większościową decyzję na korzyść Françy.

Ray Cooper III awansował do półfinału, większościowo remisując z Sadobu Sy. Cooper zaczął od przechwycenia kopnięcia Sy’iego i próbował obalić. Po 2 minutach w klinczu w którym niewiele się działo, doszło do chwilowego rozerwania. Cooper poszedł na całość i w wymianie posłał na deski Sadobu! Sy walczył o życie, broniąc się z dołu. Przetrwał i podniósł walkę do stójki. Tam na 10 sekund przed końcem to on powalił ciosem Coopera!

Drugą rundę agresywnie zaczął Cooper, rzucając z dwa ciosy i klejąc się do rywala w klinczu. Tam wymieniali się kolanami. Jedno trafiło Coopera za nisko. Po wznowieniu walki Sy wyrzucił z siebie 3 kopnięcia w korpus – ostatnie przechwycone przez Coopera posłużyło mu do obalenia i wygrania miejsca w półfinałach.

Nikolay Aleksakhin nie potrzebował nawet pełnych 5 minut, by skończyć Jessiego Ronsona. Rosjanin rozpoczął pojedynek od niskiego kopnięcia, które Kanadyjczyk przyjął i starał się zamykać rywala na siatce ciosami prostymi. Aleksakhin odpowiedział tym samym i panowie stali pod siatką, wymieniając uderzenia. W pewnym momencie Rosjanin wystrzelił kolanem, które położyło Ronsona, a po serii ground and pound sędzia postanowił przerwać pojedynek.

Brendan Loughnane potrzebował pełnych 15 minut by pokonać Matta Wagy’iego. Pierwsza runda nie porywała – panowie badali się w stójce, od czasu do czasu wymieniając się kopnięciami czy kontrą. Dopiero od drugiego starcia walka się rozkręciła, a panowie pozwolili sobie na więcej agresji. W trzeciej rundzie Brytyjczyk był najagresywniejszy, zaliczając obalenie i bardzo mocno szarżując na Amerykanina. Ostatecznie Brytyjczyk wygrał wszystkie rundy na kartach punktowych – w tym jedną przewagą dwóch punktów.

TRANSMISJA:

WYNIKI:

Karta główna (4:00):

170 lb: David Michaud pok. Glaico França przez większościową decyzję (28-28, 2x 29-28) – półfinał w wadze półśredniej
170 lb: Ray Cooper III pok Chrisa Curtisa, 2 runda, 0:11– półfinał w wadze półśredniej
155 lb: Kayla Harrison pok. Bobbi-Jo Dalziel przez poddanie, 2 runda– półfinał w wadze lekkiej kobiet
155 lb: Larissa Pacheco pok. Sarah Kaufman przez jednogłośną decyzję (2×30-27, 29-28) – półfinał w wadze lekkiej kobiet
170 lb: David Michaud pok. John Howard przez jednogłośną decyzję (3x 20-18) – ćwierćfinał w wadze półśredniej
170 lb: Magomed Magomedkerimov pok. Chrisa Curtisa przez jednogłośną decyzję (20-17, 2x 20-18) – ćwierćfinał w wadze półśredniej

Karta wstępna (2:00):

170 lb: Glaico França pok. André Fialho przez większościową decyzję (2×20-18, 19-19) – ćwierćfinał w wadze półśredniej
170 lb: Ray Cooper III (awans) większościowo remisuje z Sadibou Sy – ćwierćfinał w wadze półśredniej
170 lb: Nikolay Aleksakhin pok. Jesse Ronsona przez TKO, 3:37, 1 runda
145 lb: Brendan Loughnane pok. Matta Wagy’iego przez jednogłośną decyzję (30-27 x2, 30-26)