PFL 11: Philipe Lins kończy Josha Copelanda w 4. rundzie. Mistrz wagi ciężkiej bogatszy o milion dolarów [WIDEO]

Foto: MMA Junkie
Foto: MMA Junkie

Philipe Lins (14-3) został nowym mistrzem wagi ciężkiej PFL. Brazylijczyk pokonał  Josha Copelanda (18-6-1) przez techniczny nokaut w czwartej rundzie.

Copeland od początku ruszał do przodu z szarżami. Lins z kolei włączył do gry lewy prosty. Brazylijczyk nastawiał się też na kontry przeciwko nacierającemu rywalowi. Lins coraz częściej łączył ciosy w krótkie kombinacje.

W drugiej rundzie zawodnicy raz po raz wdawali się w krótkie wymiany ciosów. Lins był szczególnie groźny w krótkim dystansie. Zaczął też okopywać wykroczną nogę rywala. Dzięki temu obniża mobilność Amerykanina co ułatwiała mu trafianie go. Po jednym z lowkicków Copeland padł na deski, jednak do końca rundy pozostało już tylko kilka sekund i Brazylijczyk nie zdążył wykorzystać sytuacji.

W kolejnej rundzie Lins kontynuował obijanie głowy rywala. Copeland nie trzymał już gardy i stawał się łatwym celem. Amerykanin dążył do klinczu, jednak nadal przyjmował masę ciosów. Lins docisnął go do siatki, gdzie bombardował kolanami. Swoje robiły również krótkie podbródkowe. Walka na moment wróciła na środek, później znowu wróciła pod siatkę. Copeland wciąż przyjmował mnóstwo ciosów. Imponował jednak niesamowitą wytrzymałością swojej szczęki.

Lins zaczął czwartą rundę od mocnego ataku. Naciągnął głowę Amerykanina i atakował kolanami. Copeland nie opdowiadał na kolejne uderzenia i sędzia w końcu zdecydował się na przerwanie pojedynku.

Brazylijski zawodnik zdobył pas mistrzowski królewskiej dywizji PFL. Jak każdy zwycięzca swojej kategorii wagowej otrzymał również czek na milion dolarów.